Viktoria Slavia, Sparta i Slovácko už mají nastíněny pohárové cesty. Jací soupeři je mohou ohrozit?

Viktoria Slavia, Sparta i Slovácko už mají nastíněny pohárové cesty. Jací soupeři je mohou ohrozit?

Všichni čtyři čeští pohároví zástupci z Doosan arény, Edenu, Generali Česká pojišťovna arény i Městského stadionu Miroslava Valenty už ví, kdy pro ně začne ročník 2022/2023.

Pokud by tým Viktorie postoupil do třetího předkola, byl by opět nasazen a v úvahu by připadali protivníci jako Kluž, Bodö/Glimt, Ferencváros Budapešť nebo Ludogorec Razgrad.

Kdyby soubor Michala Bílka hrál i čtvrté předkolo, čili play-off o základní skupinu, nasazený už by nebyl a mohla by narazit na Dinamo Záhřeb, Crvenou Zvezdu Bělehrad, Olympiakos Pireus nebo FC Kodaň. Za postup do podzimní LM je mimochodem téměř 400 milionů korun.

Pakliže by Plzeň vypadla hned, čekalo by ji třetí předkolo Evropské ligy. Pokud by nezvládla ani to, šla by do čtvrtého předkola Konferenční ligy.

Vicemistr ze Slavie musí projít do skupiny evropského poháru přes tři soupeře. Ve všech třech předkolech by však byl nasazen. Jakékoliv klopýtnutí však bude znamenat podzimní pohárovou absenci.

Spartu čeká to samé, jen s tím rozdílem, že nasazená by byla jen ve druhém a třetím předkole a ve čtvrtém už nikoliv. Mezi případnými soupeři pro druhé předkolo figurují značky jako Lilleström, Dinamo Minsk, Stavanger, Čenstocová nebo AIK Stockholm.

Vítěz MOL Cupu Slovácko se díky výsledkům ze Serie A posunul ze druhého předkola Konferenční ligy do 3. předkola Evropské ligy.

V něm ho bude čekat jeden ze dvou poražených ve druhém předkole nemistrovské části Ligy mistrů - buď Fenerbahce, APOEL, MIdtjylland nebo Dynamo Kyjev.

Druhé předkolo Ligy mistrů i Konferenční ligy se losuje již 15. června.

Sešívaní si mnou ruce. Kolik připutovalo do klubové pokladnice milionů za Musu?

Zdroj: sport.cz