Není to fér a je to zbytečné týrání. Panenka s Vízkem by nadstavbu i baráž co nejdříve pohřbili

Není to fér a je to zbytečné týrání. Panenka s Vízkem by nadstavbu i baráž co nejdříve pohřbili

Nadstavbovou část ani baráž nepovažují za spravedlivou jak Ladislav Vízek, tak Antonín Panenka. Obě legendy domácího fotbalu by ji nejraději zrušili.

Velká osobnost Dukly poukazuje na to, že většina fotbalově vyspělých zemí nic takového nemá. "Nevím, proč jsme se přidali k těm slabším. Netuším, co si od toho na FAČRu slibují. I na nadstavbě mohou vydělat jen druhý a třetí tým po základní části. Letos bych řekl, že to snad bylo až nefér, když třeba Hradec nepostavil dva z nejlepších hráčů," připomněl na portálu ceskatelevize.cz sedmašedesátiletý internacionál.

V baráži podle někdejší opory Le Havru rozhodly zkušenosti. "Ti druholigoví to mají proti nim hrozně těžké. A bylo to vidět. Nečekal jsem, že to dopadne jinak. I když pro prvoligové celky jsou to hrozné nervy – Bohemka i Teplice se klepaly. Nevím, jestli by nebylo lepší, kdyby padali a postupovali dva tak, jak to má být. Baráž se mi zdá zbytečná. Po té dlouhé sezoně je to jen týrání těch dvou týmů," nebral si na webu ČT Sport servítky Vízek.

Čestný prezident Bohemians Praha 1905 to vidí velice podobně. "Je jasné, že první liga je samozřejmě kvalitnější a z toho týmy v baráži profitují. Místo tohohle systému – buď, anebo – by bylo spravedlivější, kdyby se už na začátku sezony vědělo, že dva postupují, dva sestupují, a bylo by jasno," přidal na ceskatelevize.cz třiasedmdesátiletý autor "vršovického dloubáku".

Nadstavbová část o titul pak vadí mistru Evropy z roku 1976 ještě víc. "Když se podíváte na to, že Slavia vlastně poctivě vyhrála ligu a pak za čtrnáct dnů ztratila práci za celý rok. To není ideální, protože se tu dává šance těm, kteří jsou před nadstavbou horší, zatímco ti lepší na to můžou jen doplatit," uzavřel na ceskatelevize.cz bývalý hráč Rapidu Vídeň.

V roce 2018 by Teplice spadly. Uzavřená soutěž nudí. Uplatněme rumunský model: 6 o titul, 10 o záchranu!

Zdroj: ČT Sport