Polovina prvoligových klubů, možná dvě třetiny, jen přežívají, tvrdí Csaplár. Termínová listina mu přijde směšná

Polovina prvoligových klubů, možná dvě třetiny, jen přežívají, tvrdí Csaplár. Termínová listina mu přijde směšná

Nadstavbové části nemůže přijít na jméno celá řada odborníků včetně Antonína Panenky či Ladislava Vízka. Nesympatizuje s ní ostatně ani Josef Csaplár.

"Nejsem fanoušek nadstavby, ale nejsem ani fanoušek toho, že hráči odehrají 30 utkání za rok. Třeba od půlky prosince do půlky července hráči odehrají 14 utkání, pokud nejsou v pohárech nebo českém poháru, což je směšné. To jinde odehrají za dva měsíce, takže určitě jsem byl pro to, aby se v české lize odehrálo více zápasů," uvedl v rámci interview pro sport.cz devětapadesátiletý expert.

Bývalý stratég Zlína, Příbrami, Liberce, Žižkova i Slavie v dotyčné souvislosti připomněl, že se mu zdá na desetimilionovou zemi příliš i dvaatřicet profesionálních klubů...

"Pokud se chceme srovnávat s Evropou na západ, tak to je všechno sranda. Těm nemůžeme konkurovat ani náhodou. Je chyba, že Česká republika má 32 profesionálních klubů v první a druhé lize. Ve druhé lize, když to vnímám, jak to řeší ekonomicky, tak je to žert. Pro mě je vtipné, aby Varnsdorf jezdil do Třince. Podle mého názoru polovina klubů v první lize, možná dvě třetiny, prostě přežívají," přidal na sport.cz někdejší kouč české sedmnáctky, jenž má za sebou i štace ve Wisle Plock a Panioniosu Athény.

Do Boleslavi se po 4 letech vrací brankářský terminátor ošlehaný zkušenostmi z polské i bulharské ligy

Zdroj: sport.cz