Ten Hag chce oživit spolupráci s De Jongem. Katalánci si již vytipovali, jak na vzniklou situaci reagovat

Ten Hag chce oživit spolupráci s De Jongem. Katalánci si již vytipovali, jak na vzniklou situaci reagovat

Barcelona údajně začíná zvažovat své možnosti na přestupovém trhu v otázce zisku nového záložníka. Reaguje tak na šeptandu, že nový kouč Manchesteru United Erik ten Hag chce oživit spolupráci s Frenkie de Jongem. Rudí ďáblové v něm vidí možnou náhradu za Paula Pogbu či Nemanju Matiče, kteří mají v nové sezóně již hájit jinou klubovou příslušnost.

Dvaapadesátiletý kouč by mohl ke své revoluci na Old Trafford využít některé současné i minulé tváře Ajaxu, které mu prošly pod rukama. Pětadvacetiletý De Jong na sebe upoutal právě pod jeho taktovkou a v roce 2019 si řekl o angažmá v Barceloně za 75 milionů eur. Pokud se tak stane, musí Xavi odpovědět povoláním nového záložníka.

Katalánský gigant již s touto myšlenkou údajně koketuje a podle ESPN jsou ve hře dvě tváře, které by mohly posílit kádr Blaugranas. Svou roli v rozhodování hraje také finanční situace klubu, ale v případě prodeje De Jonga by Barcelona získala kapitál na nákup nové posily a zřejmě by ještě něco zbylo.

První jméno si Xavi vyhlédl v La Lize a jedná se o třiadvacetiletého mladíka z Realu Sociedad. Martín Zubimendi se stal stabilním členem základní sestavy a v uplynulé sezóně odehrál 46 zápasů. Ve smlouvě má klauzuli, která případné zájemce nutí uhradit 60 milionů eur. Druhou vytouženou variantou je o dva roky starší mládežnický produkt Porta Rúben Neves. Aktuálně se mu daří v barvách Wolverhamptonu a obdivovatelů má hned několik, proto se očekává, že nedělní zápas s Liverpoolem byl jeho posledním na této adrese.

Zdroj: espn.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.