Šmicer o Slavii: Rozsvítilo se takové červené světýlko, které vedení, trenérům i hráčům ukázalo: takhle ne

Šmicer o Slavii: Rozsvítilo se takové červené světýlko, které vedení, trenérům i hráčům ukázalo: takhle ne

Vladimír Šmicer docházel na domácí zápasy Slavie poctivě, duely u soupeřů obvykle sledoval v televizi. Proč podle něj sešívané "S" nedokráčelo ke čtvrtému prvenství v řadě a nechalo si zasednout trůn Plzní?

"Pokaždé koukám, hele, zase jiný kapitán, protočilo se jich snad osm, to taky o něčem svědčí. Sestava Slavie se opravdu hodně měnila. Byli tam každou chvíli jíní brankáři, obměňovalo se složení stoperské dvojice. Přitom ve fotbale obvykle platí, že když to jen trochu jde, tak se do obrany nesahá, ta by měla být stabilní, což u Slavie neplatilo," všiml si čerstvě devětačtyřicetiletý internacionál, jehož slova publikoval web seznamzpravy.cz.

Nakročeno ke čtvrtému úspěchu v řadě ovšem bylo. "Dopředu nic nenasvědčovalo tomu, že by Slavia měla v nadstavbě vybouchnout, ale stalo se to. Přitom základní část ligy završila na prvním místě, a šla tak do závěru ligy z nejlepší pozice. Překvapení na její úkor se pak uskutečnilo v zápase s Hradcem Králové. A nenaplnila ani úkol porazit v domácím prostředí Plzeň. A to přesto, že v 91. minutě byla ve vedení. Viktoria do toho ještě šla, dostala se do vápna a rozhodčí jí foukl penaltu. Pak už bylo sebevědomí nalomené,“ zrekapituloval nadstavbovou část bývalý útočník Lensu, Bordeaux i Liverpoolu, jehož vyjádření vyšlo na seznamzpravy.cz.

Nynější vicemistr z Edenu doplatil i na to, že nedokázal plně nahradit prodané opory. "Aby se naplnil klubový rozpočet, potřebuje Slavia příjem z evropských pohárů a také z přestupů, to je mi jasné. Každopádně se na ní ale projevilo, když v zimě odešli Nicolae Stanciu a Jan Kuchta. S jejich odchodem ztratila Slavia hodně gólů i tvořivosti, od Stancia jí chyběla spousta rozhodujících pasů či přihrávek. Podobně negativně by se u Plzně projevilo, kdyby přišli třeba o Beauguela s Kalvachem," pomohl si přirovnáním stránkami seznamzpravy.cz citovaný vicemistr Evropy z roku 1996 a držitel bronzu z Eura 2004,

Vítězi Ligy mistrů z roku 2005 se vybavilo i několik zcela zbytečných ztrát jako s Karvinou či s Libercem. Závěr už se podle něj nepovedl vůbec. "Derby se Spartou už do pořadí v lize zasáhnout nemohlo, ale pořád to bylo derby. A Slavia k tomu utkání nepřistoupila, jak měla. Trenéři se hodně zlobili. Tohle opravdu nebyl výkon, jakým by se Slavia měla prezentovat. Letos se prostě sešlo víc věcí v neprospěch Slavie, ono uhrát čtvrtý titul v řadě, to vůbec není jednoduchý úkol, jak se ostatně ukázalo. Není to žádná tragédie, ale řekněme, že se rozsvítilo takové červené světýlko, které vedení klubu, realizačnímu týmu i hráčům ukázalo: takhle ne, takhle by to nešlo," uzavřel na stránkách seznamzpravy.cz trojnásobný vítěz české ligy z let 1996, 2008 a 2009, jenž slavil prvenství i na konci devadesátých let v Ligue 1.

V roce 2018 by Teplice spadly. Uzavřená soutěž nudí. Uplatněme rumunský model: 6 o titul, 10 o záchranu!

Zdroj: seznamzpravy.cz