Leverkusen si pospíšil a dal Schickovi záruku, že může táhnout Bayer minimálně do svých jednatřiceti let

Leverkusen si pospíšil a dal Schickovi záruku, že může táhnout Bayer minimálně do svých jednatřiceti let

Bayer Leverkusen předčasně prodloužil kontrakt s českým reprezentantem Patrikem Schickem, jenž byl původně s třetím týmem uplynulé bundesligové sezony domluven do léta 2025.

Nyní mu v Bay Areně platí kontrakt až do 30. června 2027, což je mimochodem stejná lhůta jako u nadcházející posily Adama Hložka.

Bývalý ofenzivní hráč AS Řím, Lipska i Sampdorie Janov vstřelil během 27 ligových vystoupení 24 branek, čímž se stal nejúspěšnějším zahraničním střelcem Bayeru v jeho historii.

"Schick odehrál fantastickou sezonu a na své pozici předvedl absolutní světovou třídu. V mezinárodním měřítku najdeme jen pár hrotových útočníků jeho formátu," pochvaloval si sportovní ředitel Simon Rolfes.

"K výjimečným sportovním kvalitám Patrika se přidaly i schopnosti vůdce a lídra. Prodloužení smlouvy s takovým profesionálem jen podtrhuje ambice, které všichni v Bayeru máme," doplnil funkcionář Leverkusenu.

Rudi Völler vehementně prosazoval jeho podpis už před dvěma lety. "Prodloužení s takovým hráčem je vyjádření našich ambicí a jasným znamením, že budou věci v Bayeru pokračovat na špičkové úrovni i po mém odchodu. Přesně to jsem slíbil na stadionu v posledním bundesligovém kole," přidal mistr světa z roku 1990, jenž svého času střílel branky nejen za Lefverkusen, ale i za Marseille, AS Řím či Werder Brémy.

Svůj post předává Rolfesovi 1. července. "Pro mě je Patrik aktuálně jedním z nejlepších hrotových útočníků na světě. Ví, že má skvělé spoluhráče, kteří mu umí dodat míč ze všech pozic a kteří dokáží naplno rozvinout jeho přednosti. Těším se, až ho v příštích letech uvidím v dresu Bayeru," zaznělo z úst loučícího se Völlera.

Pro šestadvacetiletého autora 17 mezinárodních branek ve třiatřiceti startech se stal v poslední době Leverkusen druhým domovem. "Cítím se tu dobře. Náš tým je velkým příslibem do budoucna. S těmito kluky je velká legrace a opravdu chceme něco dokázat. Kvalifikace Ligy mistrů je dalším dobrým krokem. Můžeme dokázat hodně, což je přesně ten důvod, proč jsem prodloužil kontrakt," uzavřel exsparťan na webu bayer04.de.

Kdy opustí Trpišovský Slavii? A jakým směrem se pak vydá? Měl by se začít tlačit do akademií, myslí si Lička

Zdroj: bayer04.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.