Kudy se bude ubírat Dukla? Ve hře jsou 2 varianty - okamžité doplnění týmu, nebo boj o postup v horizontu dvou tří let

Kudy se bude ubírat Dukla? Ve hře jsou 2 varianty - okamžité doplnění týmu, nebo boj o postup v horizontu dvou tří let

Duklu, jež zahajuje přípravu na nový ročník FNL již 13. června, čeká během léta hned osm zápasů, v rámci nichž narazí na Spartu A i B, Dynamo České Budějovice, Slovan Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Teplice i Chrudim.

S ohledem na deváté místo v tabulce je na Julisce co napravovat. "Určitě je to neúspěch. Barážový cíl byl vlivem různých okolností asi i mimo naše možnosti. Bohužel naše ekonomická situace nám neumožnila ani v létě a ještě méně v zimě mužstvo posílit podle našich představ. Až na Ondru Rumla přišli v létě na přestup hráči, kteří jsou spíše příslibem pro budoucnost, než okamžité posily. Pokud jde o zimu, tak tam proti třem příchodům byly nějaké odchody a zranění. Na druhou stranu je určitě úspěchem rozvoj našich mladých hráčů, kteří získali řadu zkušenosti," citoval web fukla.cz sportovního ředitele Jana Staňka.

Protože se mužstvo výrazně obměnilo, na povrch vyplavala i otázka, zdali byl kádr vůbec vhodně doplněn. Za to zodpovídá právě i podřízený Bohumila Pauknera. "Některé příchody se povedly více, některé méně. Někteří hráči teprve ukážou, co v nich je. Kádr jsme se snažili v rámci našich možností vhodně doplnit, ale bohužel určitě nebyl doplněn dostatečně. Hodně našich přestupových priorit z různých objektivních důvodů nevyšlo. Bohužel doba není jednoduchá," posteskl si bývalý funkcionář Vysočina Jihlava, jehož stanovisko nabídl web fkdukla.cz.

Kdy opustí Trpišovský Slavii? A jakým směrem se pak vydá? Měl by se začít tlačit do akademií, myslí si Lička

Pozitivem však může být zapojení mladíků Jeřábka, Matouška či Hrubeše. "Zase díky tomu, že jsme nemohli kupovat hotové hráče, dostalo šanci hodně hráčů z naší akademie. Zasloužili si to díky dobrým výkonům ve třetí lize. Současně nám hodně vyrostl David Kozel, teď na konci se dostal do formy Štěpán Šebrle, hodně zápasů odehrál Artem Kovernikov," přidal na fkdukla.cz vystudovaný právník.

Co vše bude třeba udělat před ročníkem 2022/2023, aby Dukla zesílila a opět proháněla druholigovou špičku? "Jednoznačně zlepšit se výsledkově doma a výrazně zlepšit obranné standardky. Tam byl kámen úrazu v úspěšnosti v celé sezóně. My jsme ze hry moc gólů nedostali. Momentálně řešíme s majitelem nastavení na novou sezónu, trenéra a případně i doplnění sportovního vedení. Od toho se bude odvíjet i skladba kádru. Ve hře jsou v zásadě dvě varianty: pokračování v rozvoji současného kádru, mladíků z naší akademie a pozvolné budování týmu, který by měl nejpozději v horizontu 2-3 let hrát o postup, nebo okamžité doplnění týmu," uzavřel v interview pro web fkdukla.cz představitel tradiční značky z Prahy 6, jenž je ve funkci necelé dva roky.

Jakmile Sparta nakupuje v Brně, vedle nesahá. Její nejlevnější letní posilou se může stát tento teenager...

Zdroj: fkdukla.cz