Pelta poodkryl roušku tajemství a odhalil plány na příští sezónu

Pelta poodkryl roušku tajemství a odhalil plány na příští sezónu

Dr. Jekyll and Mr. Hyde, aneb tak nějak by se dala popsat sezóna Jablonce. Zatímco srdnatě bojovali v Evropě a dělil je pouhý bod od účasti v jarní části soutěže, v domácí lize to tak slavné nebylo. Nakonec se v nejvyšší soutěži udrželi a za celou sezónou se nyní ohlíží majitel Miroslav Pelta.

„Kdyby mi někdo na začátku sezony, kdy jsme se po postupu přes Žilinu dostali do základní skupiny Konferenční ligy řekl, že budeme mít velké problémy s udržením a vyhnutím se baráži, tak bych tomu nechtěl věřit. Oddechl jsem si. Pořád jsem si říkal, že i kdyby se stalo cokoliv, že nad námi nebyla hrozba přímého sestupu, že tam byla ještě ta baráž,“ uvádí s úlevou své stanovisko Miroslav Pelta.

Nepříznivé výsledky z domácí ligy stály místo Petra Radu, jenž byl na konci dubna odvolán. Na jeho místo nastoupil David Horejš, který je opět připraven bojovat s jabloneckými o Evropu.

O odchodu trenéra Rady, již bylo rozhodnuto delší dobu, avšak jméno Davida Horejše nebylo jedinou možností.

„V hlavě jsem měl dvě tři jména, která by mohla trénovat Jablonec. Nakonec jsem se rozhodl pro trenéra Horejše, jehož práci jsem v Budějovicích v posledních letech sledoval. Viděl jsem tam progres, mluvil jsem i s hráči, kteří pod ním trénovali. Chválili si ho, chválili si nové metody i styl. Já jsem takovej, že jsem chtěl teď udělat něco nového a jiného. Uvidíme. Bude záležet i na tom, jaký kádr bude mít nový trenér k dispozici,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Pelta.

 Na Střelnici očekávají v létě velké změny, co se složení kádru týče. Prvním změnou je odchod Václava Pilaře, který se vrací zpátky do Plzně.

„Přijdou noví hráči, děláme na tom. Jednáme s Plzní o příchodu dvou hráčů. Na opačnou stranu to vypadá, že se bude realizovat trvalý přestup do Plzně. Finalizuje se přestup Jardy Zeleného. Trenér i já máme dále velký zájem o příchod dalšího stopera."

„Jednáme také se Spartou o nějakých jménech. Snažíme se získat i jednoho kvalitního útočníka, zatím nechci jmenovat, ale myslím si, že by to bylo pro naše jablonecké fanoušky velké jméno. Doufám, že aspoň něco z toho, co máme rozpracované, uděláme,“ dodal.

 Jablonec, by již měl de facto s jedním duem z Letné počítat.  Jeho řady mají posílit Lukáš Juliš s Matějem Polidarem. 

Miroslav Pelta na příští sezónu pohlíží s nadhledem a věří, že se jabloneckým sestupové boje vyhnou.

„Jestli se nám aspoň z osmdesáti procent podaří změny, které tu plánuji na straně odchodů a příchodů, tak si myslím, že bychom jsme se realisticky měli pohybovat v první polovině tabulky.“

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.