Blíží se Ibrův konec? Polovinu sezóny se musel potýkat s nesnesitelnou bolestí

Blíží se Ibrův konec? Polovinu sezóny se musel potýkat s nesnesitelnou bolestí

Ibrakadabra. Kouzlo švédského kanonýra zapůsobilo. Do milánského velkoklubu dokázal opět vnést mentalitu vítězů, a tak se mohl se spoluhráči radovat, po jedenácti letém půstu, ze Scudetta

Nicméně neobešlo se to bez komplikací. Švédského útočníka poslední rok trápila nesnesitelná bolest, leč na operaci nešel. Chtěl totiž dodržet slib, který dal svým spoluhráčům.

Posledního půlroku jsem hrál bez předního zkříženého vazu," napsal Ibrahimović na instagramu den poté, co si nechal zraněné koleno v Lyonu operovat. "A jen desetkrát jsem kvůli kolenu mohl trénovat s týmem," dodal.

Ibrahimović měl s kolenem problémy už loni, kdy kvůli operaci přišel o mistrovství Evropy. "Teď jsem měl koleno šest měsíců oteklé. Jednou týdně mi z něj vytahovali vodu, dostal jsem dvacet injekcí," přidal švédský reprezentant.
"Každý den jsem bral prášky proti bolesti a nikdy jsem na hřišti nebo mimo něj takhle netrpěl," přidal čtyřicetiletý Ibrahimović, který v uplynulém ročníku odehrál za Rossoneri v Serii A 23 zápasů a dal osm branek.
"Ale nakonec jsem dokázal nemožné. Měl jsem totiž před očima jen jeden cíl: Pomoci spoluhráčům a trenérovi k titulu. Slíbil jsem jim to. A dnes mám nový vaz v koleně a nový titul," přidal Ibrahimović.

Zlatan v profesionální fotbale působí od roku 2001. Za tu dobu stihl vystřídat pěknou řádku klubů a oslavit spoustu triumfů. V nedávné době také avizoval, že se brzy rozhodne o své budoucnosti. Vše prý záleží na jeho fyzickém stavu, přičemž dodal, že mentálně se stále cítí na nejvyšší úrovni.

Zdroj: sport.interia.pl

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.