Takové pocity se nedají popisovat, ty musíte zažít, hlásila hvězda finálového večera Vinícius Júnior

Takové pocity se nedají popisovat, ty musíte zažít, hlásila hvězda finálového večera Vinícius Júnior

Sobotní finále Ligy mistrů rozhodla jediná branka, kterou zaznamenal ve druhém poločase Vinícius Júnior. Stalo se tak v 59. minutě, kdy Real Madrid podnikl útok pravou stranou. Valverde našel zcela nepokrytého brazilského legionáře, který měl před brankářem Allisonem snadnou práci. Jednadvacetileté křídlo se stalo hrdinou večera a jen stěží hledalo slova, kterými by mohlo popsat svou radost.

Liverpool od úvodních minut tlačil soupeře a měl územní převahu, ale všechny jeho pokusy ztroskotaly na skvěle chytajícím Courtoisovi. Diváci byli v Paříži svědky jediné trefy, která nakonec rozhodla, kdo získal v tomto ročníku prestižní milionářské soutěže ušatý pohár.

„Takové pocity se nedají popisovat, ty musíte zažít. Nyní je čas to oslavit a pořádně si to užít. Tvrdě jsme pracovali celou sezónu. Je neuvěřitelné, že jsme se dostali až do této fáze, neboť bylo několik momentů, kdy jsme byli jen krůček od vyřazení. Ukázali jsme ale týmovou sílu a není nic lepšího než vyhrávat trofeje v tomhle dresu,“ rozplýval se Vinícius Júnior v závalu emocí.

Jeho branka rozhodla jeden z nejsledovanějších zápasů tohoto roku. „Je to pro mě splněný sen být tady a vyhrát Ligu mistrů. Každý hráč vám potvrdí, že neexistuje nic vzrušujícího než tohle. Real Madrid je zvyklý vyhrávat. Je to můj první triumf v této soutěži a jsem rád, že jsem k němu mohl pomoci. Cítím v sobě hlad a chuť vyhrávat i v dalších letech. Můžeme přepisovat historii nejen tohoto klubu. Já tu sílu z týmu cítím,“ dodal brazilský reprezentant.

Zdroj: tribalfootball.com