Cesty Hrušky a Plzně se rozchází. Brankář má stále chuť chytat 1. ligu a Šádek mu věští ještě hodně odehraných duelů

Cesty Hrušky a Plzně se rozchází. Brankář má stále chuť chytat 1. ligu a Šádek mu věští ještě hodně odehraných duelů

Velezkušený brankář Aleš Hruška už nebude pokračovat v Doosan aréně. S mistrovskou Viktorií se totiž nedokázal domluvit na nové smlouvě a ta stará mu na západě Čech vyprší za pár týdnů.

Majitel dvou mistrovských primátů, který odchytal za Plzeň 123 zápasů s bilancí 43 čistých kont, si tak bude muset hledat po pěti letech nové angažmá.

Protože šestatřicetiletý veterán necítí, že by se dostal do branky přes Jindřicha Staňka, bude chtít změnit adresu a věří, že ještě pár let může na nejvyšší úrovni chytat...

"Vzpomínám si, jak rychle jsme se byli schopni domluvit na jeho příchodu v době, kdy jsme při zranění Matúše Kozáčika rychle sháněli náhradu. S Alešem byla vždy skvělá spolupráce, vypracoval se ve výraznou osobnost na hřišti i v hráčské kabině, která ho vždy uznávala a patřil k jejím zástupcům při většině jednání. Na prodloužení smlouvy jsme se nyní nedomluvili. Aleš má navíc stále chuť chytat první ligu, a tak se naše cesty po pěti letech rozchází. Tímto bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro klub odvedl a popřát mu mnoho štěstí a úspěchů jak ve fotbalovém, tak i osobním životě. Jsem si jistý, že Aleše čeká ještě hodně odchytaných prvoligových utkání, kvalitu na to rozhodně má," uvedl na stránkách fciktoria.cz generální ředitel Adolf Šádek.

S expříbramským strážcem svatyně, jenž v poslední mistrovské sezoně odchytal 6 ligových soubojů a mezi třemi tyčemi byl i ve všech předkolech Evropské konferenční ligy, už se rozloučil i kouč gólmanů Matúš Kozáčik. "Aleš byl vždy obrovský profesionál, který se maximálně koncentruje na každý trénink i zápas. Byla radost s ním spolupracovat ať už coby kolegou brankářem či později z trenérského pohledu," uzavřel na fcviktoria.cz bývalý reprezentant Slovenska.

Velké Hamry už čekají na Jindřiška několik let. Divizi si v jejich trikotu zahraje ale nejdříve od léta 2023...

Zdroj: fcviktoria.cz