Čtyři vyhlédnuté štiky, které by si nově uměl Xavi představit v srdci katalánské defenzivní řady

Čtyři vyhlédnuté štiky, které by si nově uměl Xavi představit v srdci katalánské defenzivní řady

Katalánský gigant si v posledních měsících získal zpět respekt veřejnosti i konkurence, když po hrubě nevydařené sezóně dokázal nakonec vystoupat až na druhé místo v tabulce. Lví podíl na tom má příchod klubové legendy Xaviho, která na trenérské lavičce odvádí výbornou práci. Vstát z popela s sebou ale přináší vysoké odhodlání ode všech, ale i některé personální změny v kabině. I proto se stále častěji hovoří o tom, že střed defenzivy by mohl být během letního přestupového okna okysličen.

Katalánský velkoklub má v létě v plánu výrazně obměnit svou obrannou řadu. S některými jmény je dlouhodobě nespokojena za jejich předváděné výkony, u jiných stálic zase vnímá, že se blíží konec jejich kariér. Podle listu Mundo Deportivo se již Xavi domluvil na podpisu Andrease Christensena z Chelsea, ale mnohem větší výzvou je nalézt nového dirigenta do srdce obrany, kterého mnozí označují jako nového Gerarda Piquého

Christensen se na Stamford Bridge prezentoval dobrými výsledky, ale španělský kouč hledá trochu jinak laděného lídra do obrany, který by byl konkurencí pro třiadvacetiletého Ronalda Arauja. Podle posledních zprávy jsou na seznamu možných přání hned čtyři jména a Barcelona by byla ráda, kdyby jedno z nich ještě před začátkem nové sezóny oblékalo její dres.

O místo v kabině v tuto chvíli nejde, neboť Umtitimu a Lengletovi bylo již oznámeno, že se mohou porozhlížet jinde, zatímco budoucnost Oscara Minguezy je stále nejasná. Pokud jde ale o vytipované možnosti, předmětem zájmu jsou Kalidou Koulibaly z Neapole, Jules Koundé ze Sevilly, Inigo Martinez z Bilbaa či Alessio Romagnoli z AC Milán.

Zdroj: mundodeportivo.com