Určitě jeden z největších a nejdůležitějších zápasů kariéry, přiznává před páteční konfrontací s Albionem Kovář

Určitě jeden z největších a nejdůležitějších zápasů kariéry, přiznává před páteční konfrontací s Albionem Kovář

Jestli pro někoho bude atraktivní páteční střet jednadvacítky s Anglií (ve jde i o přímý postup na šampionát) skutečně pikantní, pak pro brankáře Matěje Kováře, jenž dlouhodobě působí na ostrovech, patří Manchesteru United a na jaře hájil tři tyče třetiligového Burtonu.

"S klukama se na zápas těšíme opravdu moc. Nějaký čas jsme se od březnového srazu neviděli, teď přichází velká událost. Pevně věřím, že se výborně nachystáme a po 90 minutách boje ze zápasu vydřeme výsledek, který potřebujeme," pronesl na fotbal.cz dvaadvacetiletý rodák z Uherského Hradiště.

Albionu je v Českých Budějovicích co oplácet, v listopadu Suchopárkův soubor přehráli poměrem 3:1. "Byli jsme tam nervózní, inkasovali rychle tři branky. Teď se musíme zkoncentrovat, aby se podobný scénář neopakoval. To znamená především lépe vstoupit do zápasu," přidal na webu repre.fotbal.cz kmenový gólman United.

Jistota baráže o Euro už je, přímý postup je velmi lákavý. A k tomu bude třeba skalp favorita. "V reprezentaci beru každý zápas jako svátek a výjimečnou událost. Ale teď přijde určitě jeden z největších a nejdůležitějších zápasů kariéry. A podobně to mají všichni ostatní kluci v nároďáku. Hrajeme o postup na Euro a snad to společně zvládneme," doplnil Kovář, jenž za současná Lvíčata odchytal sedm duelů a hne v pěti z nich se mu podařilo udržet čisté konto.

Anglie však bude velmi těžký sok. "Samozřejmě si uvědomujeme sílu Anglie. Na soupisce mají kluky se zkušenostmi z Premier League, jejich kvality jsme si dobře vědomi. Ale teď se díváme hlavně na sebe, na svůj výkon. Máme pár dní na to, abychom se dobře nachystali. Na jihu Čech máme veškerý komfort a skvělé zázemí pro přípravu. Teď to hlavně přenést do zápasu. Atmosféra v týmu je skvělá, chceme proti Anglii předvést ten nejlepší možný výkon. A uvidíme, na co to bude po zápase stačit. Kluky z anglické reprezentace samozřejmě mám na očích logicky více než ostatní z našeho nároďáku. Ale nechci se tím úplně svazovat, soustředím se hlavně na sebe a vlastní výkon, který chci v pátek podat co nejlepší. Útočník Angel Gomes hraje nyní v Lille, Jimmy Garner hostuje v Nottighamu Forest a v neděli se dočkali postupu do Premier League. Je to skvělý kluk a moc mu k tomu úspěchu blahopřeju, Nottingham si za celou sezonu takový úspěch zasloužil. Takže s některými se dobře znám a jestli bude čas, po zápase nějakou společnou řeč asi dáme," uzavřel na portálu fotbal.cz kolega Karabce, Čvančary či Daňka.

13. června se pak Češi rozloučí s kvalifikací v Brně proti výběru Andorry a tam už to tak těžké nebude.

Zdroj: repre.fotbal.cz