Musa: Slavii se můj odchod vyplatil a já se blížím svým snům. Takový je fotbalový život, jdete za lepším

Musa: Slavii se můj odchod vyplatil a já se blížím svým snům. Takový je fotbalový život, jdete za lepším

Pražská Slavia s ním udělala díru do světa. V szóně 2019/2022 se stal nejlepším střelcem české ligy a jeho nedávný přesup do Benfiky Lisabon přinesl do klubové pokladny v Edenu zhruba 130 milionů korun. Chorvatský útočník Petar Musa na svou anabázi u sešívaných stále vzpomíná a děkuje i tamnímu kouči Jindřichu Trpišovkému, že mu pomohl v rozvoji.

Odchovanec NK Záhřeb dostal v roce 2017 nabídku ze Slavie, kterou nešlo odmítnout. I přes četná hostování zanechal v Edenu zřetelnou stopu a pražský klub jej náležitě zpeněžil. Nyní po něm sáhla slavná Benfika, která má každoročně ambice uspět nejen v portugalské nejvyšší soutěži, ale i pohárové Evropě.

„Na Slavii vždy rád vzpomínám. Trochu mi je líto, že už nejsem její součástí, prožil jsem v ní krásné chvíle. Ale takový je fotbalový život, jdete v kariéře za lepším. Jsem hrozně rád za krok, který jsem teď udělal, Benfica je velký skok dopředu. Mám nějaké sny, které se teď hodně naplnily. Jsem z toho přestupu nadšený. Nyní je na mě, abych pracoval a snažil se jít ještě výš,“ nechal se slyšet čtyřiadvacetiletý útočník v rozhovoru pro aktualne.cz.

Slavia se na jaře střelecky trápila a chyběl ji klasický hrotový útočník, což nakonec klub stálo titul. Fanoušci na sociálních sítích volali po jeho návratu. „Nevím, co mám na to říct. Odešel jsem na hostování, abych pravidelně hrál, nic dalšího v tom nebylo. Vybral jsem si Portugalsko a to bylo dobře. Slávističtí fanoušci jsou v Česku nejlepší, měl jsem s nimi krásný vztah, vždycky vytvořili perfektní atmosféru, doma nebo venku. I na ně rád vzpomínám. Ale myslím si, že se můj odchod do Portugalska Slavii také vyplatil, protože za mě dostala  velké peníze,“ připustil Musa, že jeho bývalý chlebodárce za jeho odchod rozhodně nebyl škodný.

Lví podíl na jeho herním vývinu měl i kouč Jindřich Trpišovský, na kterého bude chorvatský legionář vzpomínat vždy v dobrém. „V mém rozvoji představuje velice mnoho. Předal mi mnoho důležitých poznatků, jak se připravovat, jak si na hřišti počínat. Jsem rád, že jsem mohl s takovým odborníkem spolupracovat, určitě mi hodně pomohl, abych se lepšil,“ dodala čerstvá posila Benfiky Lisabon v rozhovoru pro aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz