Zbončák šílel z kvanta obdržených branek a už má boje o záchranu plné zuby. Po jakých posilách v Třinci půjdou?

Zbončák šílel z kvanta obdržených branek a už má boje o záchranu plné zuby. Po jakých posilách v Třinci půjdou?

Martin Zbončák v Třinci svůj úkol splnil a severomoravský celek dokázal udržet ve druhé nejvyšší soutěži.

"Letošní sezona nebyla snadná pro nikoho. Po pátém kole došlo k výměně trenéra. Měli jsme tři body a kluci na tom nebyli psychicky dobře. Klub před nás postavil jasný úkol – záchranu, a ta se nám kolo před koncem povedla. Byly to nervy a bylo to dramatické až do předposledního kola. Úkol jsme sice splnili, ale takový stres, už nikdo z nás nechce zažít. Do příští sezony chceme vstoupit jinak, protože od jejího začátku se pak všechno odvíjí," pronesl v rozhovoru pro fotbaltrinec.cz šestačtyřicetiletý odborník.

Zatímco jeho asistent Zdeněk Cieslar má na starosti standardní situace, přípravu na soupeře a video rozbory připravuje sám Zbončák, který má i poslední slovo ohledně taktiky. V létě bude třeba zpevnit defenzivu, protože 54 inkasovaných branek skutečně není zrovna málo...

"Je to šílené! Udělal jsem si podrobný sestřih všech gólů, které jsme na jaře dali i dostali. Nejvíce jich padlo po hrubých individuálních chybách, kterým nebylo možné předejít. Dopředu jsme se na jaře zlepšili, směrem dozadu to bylo špatné," přidal na fotbaltrinec.cz dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže z let 2002 a 2003.

Mezi cíli pro příští ročník se nalézá i atraktivnější herní projev. "Ano, chtěli bychom hrát jinak. Více po zemi, s rozehrávkou přes brankáře, nebudeme chtít pouze nakopávat dlouhé míče, chceme být variabilnější. I z toho pohledu se rozhlížíme po vhodných typech hráčů. Vedení nám vytváří velmi dobré podmínky, fanouškům chceme nabídnout více, než jen boj o záchranu. Toho už má každý plné zuby, tohle nechceme," zaznělo z úst exsparťana, jenž v minulosti prošel také Dynamem Moskva či Iraklisem Soluň.

A co nové tváře? "V první řadě se díváme na charakter, zda je hráč pracovitý a oddaný fotbalu. Koukáme i na to, zda má hráč rychlostní předpoklady. Pokud budeme hledat špílmachra, potřebujeme, aby byl zkušený a měl dobrou rozehrávku a finální přihrávku," uzavřel na fotbaltrinec.cz Zbončák.

Chodilo se na Belaida, Berkovce, Řezníčka, Jiráčka i Váchu. Podrobné ohlédnutí za druhou ligou v sezoně 21/22Zdroj: fotbaltrinec.cz

Zdroj: fotbaltrinec.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.