Messi vyjmenoval několik důvodů, proč mu první rok v Parku princů nevyšel podle představ

Messi vyjmenoval několik důvodů, proč mu první rok v Parku princů nevyšel podle představ

34 soutěžních vystoupení, 11 přesných zásahů a 14 gólových asistencí. I když by to pro někoho mohla být velmi dobrá čísla, ne tak pro Lionela Messiho, od nějž se v jeho první sezoně v zemi galského kohouta čekalo ještě více.

Sedminásobný držitel Zlatého míče, jehož čeká tento měsíc oslava pětatřicátých narozenin, vyjmenoval několik důvodů, proč nebyl vidět tolik jako během svých katalánských časů na Camp Nou...

"Odchod z Barcelony byla náročná změna. Byl to pro mě těžký rok, nebylo snadné se přizpůsobit. V Barceloně jsem měl spoluhráče, se kterými jsem hrál několik let. Znali jsme se nazpaměť. Tady bylo pro mě všechno nové," citoval web sport.cz slova rodáka z argentinského Rosaria.

Start v Parku princů skutečně nebyl snadný. "Do klubu jsem přišel pozdě. Pak jsem se zranil, byl jsem chvíli mimo a nedokázal jsem odehrát tři zápasy v řadě," přidal sportem.cz citovaný hráč, jehož vychoval klub Newell's Old Boys.

Dost ho v průběhu ročníku vykolejil i Covid-19. "Zanechalo mi to následky na plicích. Vrátil jsem se a trvalo to asi měsíce a půl, aniž bych mohl pořádně běhat. Vrátil jsem se dřív, než jsem měl. Chtěl jsem se dát rychle do pořádku, ale byla to chyba, zhoršilo se to kvůli tomu. Nemohl jsem to vydržet, chtěl jsem běhat a trénovat, ale bohužel se to zhoršilo," postěžoval si na portálu sport.cz současný kapitán své země.

Svěřenec Mauricia Pochettina s jedním francouzským a deseti španělskými tituly má pod Eiffelovkou smlouvu ještě na jeden rok. Bude jeho druhá sezona lepší než ta úvodní?

Může za zpoždění finále Ligy mistrů Benzema? Ne, ale nekritické zbožnění hříšných hvězd fotbalu hodně škodí

Zdroj: sport.cz

 

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.