Vzdají se v Barceloně Lewandowského? Jako náhrada by mohl stačit útočník z Londýna

Vzdají se v Barceloně Lewandowského? Jako náhrada by mohl stačit útočník z Londýna

O tom, že Lewandowski chce toto léto odejít Bayernu se nemusí vést zbytečné diskuze. Navíc polský útočník preferuje přesun do Barcelony, nicméně Katalánci nemají ještě žádnou jistotu, že se k nim opravdu připojí. Jako záložní plán si vyhlédli Romelua Lukakua z Chelsea.

Lewandowski má v Bayernu stále platnou smlouvu na jeden rok a německý gigant se nejlepšího útočníka světa nebude chtít jen tak zbavit. Pokud ano, tak není jisté, zda odejde do Barcelony kvůli finančním problémům španělského celku. Proto se v Blaugranas začínají dívat i po alternativách, kterou by měl být právě Belgičan Lukaku.

Barcelona o belgického útočníka stála už v roce 2020, ten se tehdy rozhodl přestoupit do Chelsea, kde se mu ovšem nedaří podle očekávání a transfer za 112 milionů eur na Stamford Bridge nepovažují za zdařilý. Vůbec tomu neprospívají ani různá krkolomná prohlášení belgické hvězdy.

Z pohledu Barcelony je ve hře o Lukakua jen hostování, protože si katalánský celek nemůže dovolit zaplatit tolik, kolik by Chelsea očekávala. Nicméně Lukaku se ocitl i na přestupovém seznamu Bayernu Mnichov.

Devětadvacetiletý útočník údajně stojí i za návratem do Interu Milán, kde by si nechal snížit plat až o polovinu, jenže Nerazzurri jsou na tom finančně podobně jako Barcelona, a tak by mohli útočníka získat jen na hostování.

Zdroj: mundodeportivo.es, forcabarca.sk