Hložek: Věřím, že Německo je pro mě ideální. Roli sehrál Schick i Liga mistrů

Hložek: Věřím, že Německo je pro mě ideální. Roli sehrál Schick i Liga mistrů

Adam Hložek je přesvědčen, že ze Sparty odchází ve správný čas a Leverkusen je pro něj ideálním klubem, kde poroste.  Roli při rozhodování o novém angažmá hrál podle něj i fakt, že v Bayeru působí další český útočník, kanonýr Patrik Schick.

„S manažerem panem (Pavlem, pozn. red.) Paskou jsme to hodně probírali. Zájemců bylo dost, nějak jsme to třídili a hlavně jsme se dívali na tým, kde bych mohl fotbalově růst. Leverkusen k tomu bude výborný. Myslím, že Německo je pro mě ideální," řekl v on-line rozhovoru s novináři Hložek, k přestupu, který byl který definitivně dokončen ve čtvrtek. „Leverkusen je obrovský a vynikající tým. Už když jsem přijel, tak jsem věděl, že jde o velký klub s velkou historií. Nemůžu se dočkat, až začne sezona, až tam vyběhnu poprvé na trávník a začnu tam hrát," těší se český talent, který se v týmu potká s krajanem Patrikem Schickem. Ten v uplynulé sezóně nasázel v Leverkusenu 24 gólů, čímž se stal druhým nejlepším střelcem Bundesligy.

Samozřejmě nějaká procenta k tomu rozhodování to mělo. Ale hlavně jsem si vybral Leverkusen z toho důvodu, že je to vynikající mužstvo, které hrálo dobrý fotbal. Pro adaptaci bude samozřejmě pro mě lepší, že tam budu mít Patrika. Těším se na spolupráci s ním, doufám, že nám to bude klapat jak na hřišti, tak i mimo něj," uvedl Hložek, který se těší i na boje v Lize mistrů, do které se jeho nový zaměstnavatel probojoval. Budu ji hrát poprvé. I to byl jeden z aspektů, proč jsem se posunul právě do Leverkusenu. Samozřejmě se na ni moc těším," prohlásil Hložek v on-line rozhovoru.

Ten je přesvědčen, že českou ligu opouští v pravý čas. „Už minulý rok jsme si se Spartou řekli, že tohle by měla být asi poslední sezona. Chtěl jsem se posunout dál. Těším se na to a jsem zvědavý," poznamenal Hložek, za kterého má Leverkusen Spartě vysázet údajně v přepočtu zhruba půl miliardy korun plus další bonusy. „Němčinu jsem měl ve škole, takže nějaké základy samozřejmě umím. Ale zatím to není na nějaké dlouhé debaty," poznamenal Hložek s úsměvem.

V novém působišti si Hložek vybral číslo 23, s nímž hrával ofenzivní univerzál Josef Šural, který v roce 2019 tragicky zahynul při dopravní nehodě. „Důvodů je víc. Zaprvé to číslo měl Pepa Šural, zadruhé se mi i líbilo. Vím, že v něm hrál celou kariéru třeba i pan Baranek (vedoucí mužstva Sparty, pozn. red.). Když se zveřejnily fotky, hned jsme to probírali. Doufám, že mi to číslo přinese štěstí," řekl Hložek, kterého mrzí že se Spartou neoslavil ligový titul. „Že jsem se neloučil titulem, nebo aspoň ziskem domácího poháru, mě mrzí ze všeho nejvíc. Ale třeba se do Sparty ještě někdy vrátím a budu mít na to další pokus," dodal.

Zdroj: Fotbal.cz

Suchopárek po Anglii: Hráči vytáhli zbytky sil, ale soupeř byl prostě lepší