Působení v Římě ho změnilo. Jsem mnohem méně egocentrický, prohlásil Mourinho

Působení v Římě ho změnilo. Jsem mnohem méně egocentrický, prohlásil Mourinho

Fotbalový trenér Jose Mourinho uvedl, že působení na lavičce v AS Řím ho změnilo jako člověka. Podle vlastních slov se z něho stal menší egocentrik.

Mourinhovi svěřenci se minulý týden těšili z triumfu v Evropské konferenční lize, když zdolali Feyenoord Rotterdam 1:0. Portugalskému trenérovi v lednu příštího roku 60 let a sám uvedl, že se změnily jeho priority. V pátečním projevu na Fakultě humánní kinetiky, která je součástí univerzity v Lisaboně řekl známý kouč, že premiérová sezóna v Římě mu dala nový náhled na život.

Když Římané triumfovali ve finále EKL v Tiraně, Mourinho ukázal do kamery pět prstů s odkazem na svých pět evropských vyhraných trofejí - Pohár UEFA a Liga mistrů s Portem, Liga mistrů s Interem Milán, úspěch v Evropské lize s Manchesterem United a naposledy s Římem. Mourinho uvedl, že chtěl připomenout jeho úspěchy v průběhu let.

„Způsob, jakým jsem oslavoval, má jen jeden důvod. Nejsem tím, kým jsem byl. Už nejsem mladý muž, který se obává o svůj vzestup, růst a nutnost denně dokazovat, co umí. Stal jsem se mnohem méně egocentrickým člověkem, který žije víc pro jiné než pro sebe. Řím má neuvěřitelně vášnivé fanoušky. Toto vítězství byla naše Liga mistrů. Moje emoce na konci zápasu byla nejen radost, ale spadl mi též kámen ze srdce. Protože dva měsíce jsem každý den slyšel: Prosím, přivezte pohár, prosím, přivezte pohár,“ citovala trenéra „Special one“ agentura DPA.

Úspěšný trenér hovořil i o tom, že jeho mentorem byl Manuel Sergio, bývalý profesor v Lisaboně. Ten mu pomohl formovat jeho chápání trénování. „Za dobu 20 let mé kariéry byl profesor Manuel Sergio vždy při mně a vždy byl na druhé straně telefonu. Říkal mi, že netrénuju fotbalisty, ale že trénuji muže, kteří hrají fotbal. Možná se to zdá triviální, ale je to skvělé. Díky tomu jsem se stal lepším člověkem a lepším trenérem. Pár let mě ještě bude muset strpět," dodal Mourinho.

Zdroj: Šport.sk

Hložek: Věřím, že Německo je pro mě ideální. Roli sehrál Schick i Liga mistrů

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.