Pokud bude Kuchta ve své jízdě pokračovat, určitě po něm někdo sáhne, předvídá Šilhavý jeho moskevský konec

Pokud bude Kuchta ve své jízdě pokračovat, určitě po něm někdo sáhne, předvídá Šilhavý jeho moskevský konec
OBSAHUJE VIDEO

Trenér národního mužstva Jaroslav Šilhavý se během právě probíhajícího srazu musí potýkat s celou řadou absencí a chybí mu více než deset hráčů. Další trable musel řešit v Edenu během konfrontace se Španělskem (2:2)...

O zraněních Jaroslava Zeleného, respektive jeho náhradníka Jakuba Jankta...

"Kuba Jankto dostala koňara, uvidíme, jak na tom bude v dalších dnech. Jarda Zelený dostal do hlavy, ale měl by být v pořádku. Pokud by nebyl ale ani jeden z nich v pořádku, tak bychom se museli domluvit a povolat někoho dalšího."

O brance a asistenci Jana Kuchty, který skóroval v obou dosavadních duelech Ligy národů...

"Honza to zvládl výborně. Jeden gól dal, na jeden přihrál. Odpracoval to fantasticky, nepřemýšlí nad tím, kde by si mohl odpočinout. Jsem moc rád, že máme takového útočníka při absenci Patrika Schicka. Nevím, jak jeho situace v Rusku momentálně vypadá, ale pokud bude pokračovat, tak po něm určitě někdo sáhne."

O tom, proč nároďák dohrával první dějství oslaben o jednoho muže...

"Samozřejmě jsme přemýšleli o okamžitém střídání, ale museli jsme řešit i to, že bychom měli v druhém poločase už pouze jedno okno na střídání. Pak bychom vystřídali jednou, následně by se zranil třeba brankář, nemohli bychom znovu střídat a dohrávali bychom bez brankáře. S hráči jsme to přímo na hřiště komunikovali, bylo to naše rozhodnutí a samozřejmě je nešťastné, že jsme inkasovali zrovna v tuhle chvíli. Myslím si ale, že kdybychom neměli možnost střídání v druhém poločase, tak by nás to mohlo stát i tenhle bod."

O tom, že čtyři body po dvou duelech Ligy národů nejsou špatné...

"Jsme zklamaní, že jsme se Španělskem jen remizovali. To hovoří za vše. Po dvou zápasech mít v této skupině čtyři body, to jsem si nemyslel ani ve snu. Hráči zaslouží velký dík, ukázali charakter a odehráli velký zápas. Nedokázal jsem si představit, že budeme mít čtyři body. Měli jsme po postupu do této elitní ligy obrovskou radost. Když se zápasy blížily, tak samozřejmě určitá nejistota panovala. Kluci ale zaslouží velký dík za to, jak v obou zápasech bojovali."

O těžší části srazu v podobě výjezdů do Portugalska a Španělska...

"Není to úplně jednoduché v tomto termínu hrát čtyři zápasy. Už před rokem mi kvůli tomu začaly bezesné noci. Získané čtyři body budou určitě nějaká vzpruha. Hráči to určitě vnímají, že když zápas odpracují, tak může přijít odměna. Když budeme hrát v Portugalsku a Španělsku takhle, netvrdím, že vyhrajeme, ale i ten výkon je důležitý."

Konfrontace se Španělskem nám ukázala, jak kvalitní máme i přes všechny absence kádr, libuje si Pešek

Zdroj: fotbal.cz