Dlouhá a tvrdá jednání skončila, Daněk už patří Spartě: Cítím, že je správný čas udělat v kariéře další krok

Dlouhá a tvrdá jednání skončila, Daněk už patří Spartě: Cítím, že je správný čas udělat v kariéře další krok

Nejprve to byl Jan Mejdr, poté Jaroslav zelený a nyní se Sparta pochlubila třetí letní posilou, jíž se stal český reprezentant do jednadvaceti let Kryštof Daněk, jenž podepsal na Letné víceletý kontrakt.

V uplynulém ligovém ročníku zasáhl devatenáctiletý odchovanec Sigmy do 29 soubojů, s tím, že dohromady má ve Fortuna:lize odehráno 55 utkání s bilancí 5 tref a 4 gólových asistencí.

"Kryštofe, vítej ve Spartě a ať střílíš branky i v našem dresu!," zaznělo na adresu středního záložníka na oficiálních stránkách dvanáctinásobného šampiona Česka.

"Jednání se Spartou byla dlouhá a tvrdá. Nakonec ale splnila podmínky, které jsou pro Sigmu výhodné. Kryštof Daněk měl o přestup také zájem a za této situace jsme mu nechtěli bránit v dalším rozvoji jeho talentu. Za odvedené služby mu děkujeme a přejeme mu do budoucna hodně štěstí. Věříme, že dále rozvine svůj potenciál a potvrdí, že Sigma umí vychovávat hráče pro evropský fotbal," uvedl na webu sigmafotbal.cz olomoucký zástupce Ladislav Minář.

Co pověděl k jeho příchodu sportovní ředitel Tomáš Rosický, jenž celému podpisovému aktu v Generali Česká pojišťovna aréně přihlížel? "Kryštof je velký talent českého fotbalu, vidíme v něm značný potenciál rozvíjet se i nadále. Je velmi dobře technicky vybavený, má zajímavá řešení v situacích jeden na jednoho. Kryštof umí pracovat s míčem na malém prostoru při postupném útoku i v brejkových situacích, hraje v tempu, je důležitý při napadání soupeřovy rozehrávky, správně reaguje při zisku míče i jeho ztrátě. Je velmi dobrý charakterově, sám se chce posouvat, přitom má týmové myšlení," chválil čerstvou akvizici Sparty "Rosa".

A co komentář samotného mladíka, jenž se rozloučil s Androvým stadionem? "Jsem rád, že mi Sigma umožnila nabídku Sparty přijmout. Cítím, že je správný čas udělat v kariéře další krok. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu, také všem trenérům za to, že jsem se mohl dál posouvat. Sigmě budu dál fandit a věřím, že se jí bude dařit," uzavřel na sigmafotbal.cz nový svěřenec Dána Briana Priskeho.

Zelený by rád Spartě splatit důvěru: Doufám, že budu platným členem týmu a něčemu zde pomůžu

Zdroj: sparta.cz, sigmafotbal.cz