Lewandowski zopakoval touhu odejít z Bayernu a splnit si sen přestupem do Barcelony

Lewandowski zopakoval touhu odejít z Bayernu a splnit si sen přestupem do Barcelony

Polský fotbalista Robert Lewandowski opět zopakoval, že s dalším působením v Bayernu Mnichov nepočítá. Kádr německého šampióna chce opustit už v době letního přestupového období. V Mnichově má ale ještě rok platný kontrakt. O jeho služby má velký zájem FC Barcelona.

„Něco ve mně vyhaslo,“ řekl polský kanonýr v rozhovoru pro polský portál Onet Sport o svém vztahu s Bayernem, kde působí od roku 2014. „Odcházím, protože chci ve svém životě víc emocí,“ uvedl Lewandowski a věří, že si ho bavorský klub nebude chtít ještě rok udržet za každou cenu.

„Který hráč potom bude chtít přijít do Bayernu s vědomím, že se mu něco také může stát? Kde je loajalita a respekt? Vždy jsem byl klubu k dispozici natruc zraněním i bolesti. Vždy jsem byl připravený, prožil jsem tu osm krásných let a poznal jsem mnoho úžasných lidí. Nyní by bylo nejlepší najít vhodné řešení pro obě strany.“

Třiatřicetiletý Lewandowski získal s Bayernem ligový titul v každé sezóně od svého příchodu v roce 2014. V ročníku 2019/2020 se těšil i z triumfu v Lize mistrů. Na kontě má dohromady deset bundesligových titulů. Dva získal ještě v dresu Borussie Dortmund. Pětkrát za sebou si navíc vybojoval status nejlepšího střelce nejvyšší německé soutěže.

Nyní by si chtěl přestupem do Barcelony splnit další sen. „V souvislosti se mnou se mluví pouze o jednom specifickém klubu a jiné nabídky nezvažuji,“ nechal se slyšet fotbalista na závěr rozhovoru.

Zdroj: Šport.sk

Menší základní platy a větší odměny za výsledky. Rajnoch radí sparťanskému vedení změnit smlouvy...