Chelsea si dělá zálusk na Portugalce Leãa. Je neprodejný, zní ze San Sira

Chelsea si dělá zálusk na Portugalce Leãa. Je neprodejný, zní ze San Sira

Podle zdrojů blízkých serveru 90min.com je londýnská Chelsea připravena umožnit letos v létě odchod Romelu Lukakuovi. Jistou budoucnost na Stamford Bridge pak nemají ani Timo Werner, Hakim Ziyech a Christiana Pulišić.

Hlavním cílem má být naopak barcelonský Ousmane Dembele a v klubu prý také doufají, že brzy dokončí bezplatný přestup Bosmana. Kouč Blues Thomas Tuchel chce ovšem i další posily, které by posílily možnosti růstu kvality jeho kádru.

A podle serveru 90min.com je jedním hráčem, na kterého Chelsea upírá zrak, Portugalec Rafael Leão, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem italské Serie A poté, co fantastickými výkony pomohl AC Milán poprvé od roku 2011 k zisku titulu. K tomu Leao přispěl 14 góly a 10 asistencemi.

Milán, který v uplynulém týdnu změnil vlastníka, se podle fotbalového serveru snaží Leãa zavázat dlouhodobou smlouvou. Jako potenciální zájemci o jeho služby se totiž začaly objevovat kluby jako Real Madrid nebo Manchester City.

Rossoneri jsou pak podle 90min.com ochotni téměř třiadvacetiletému (narozeniny oslaví 10. června) ofenzivnímu fotbalistovi ztrojnásobit mzdu. Také se prý jedná o nahrazení jeho současné uvolňovací klauzuli, která toho času činí 150 milionů eur. A technický ředitel klubu Paolo Maldini v minulém týdnu trval na tom, že Milán nemá v úmyslu dovolit svému klenotu odejít ze San Sira. „Je Leão neprodejný? Samozřejmě je to diamant, který je stále v rozjezdu a rok od roku prokazuje velké zlepšení. Koupili jsme ho z Lille za pouhých 24 milionů eur a okamžitě jsme na něj uvalili klauzuli 150 milionů eur, protože jsme mu věřili,“ sdělil Maldini.

„Je jasné, že pokud v budoucnu Milán nebude na úrovni Leãa nebo Leão nebude na úrovni Milána, věci se změní. Ale v tuto chvíli je růst prospěšnosti exponenciální pro klub i pro něj,“ vzkázal sám bývalý hvězdný fotbalista do Chelsea a dalších klubů, že mají zapomenout.

 

Zdroj: 90min.com

 

Tarkovič skončil na lavičce Slovenska. Náhrada bude známa během léta, mluví se i o Haškovi