Rada: Jdu do Dukly s tím, že se chceme pokusit hrát ve vrchu tabulky a nejlépe postoupit zpět do ligy

Rada: Jdu do Dukly s tím, že se chceme pokusit hrát ve vrchu tabulky a nejlépe postoupit zpět do ligy
OBSAHUJE VIDEO

To, o čem se celou řadu týdnů jen spekulovalo, nabralo reálné obrysy přesně uprostřed právě probíhajícího pracovního týdne. Duklu převzal jakožto hlavní trenér Petr Rada.

Za asistenta si bývalý kouč obou slavných pražských "S", jenž prošel také Libercem, Jabloncem či Teplicemi, vybral Jiřího Vágnera, se kterým spolupracoval již na severočeské Střelnici.

"Na Julisku přichází zkušený trenér s nespornými výsledky ve své dosavadní práci. Usiloval jsem, a se mnou i Jiří Blažek, bývalý předseda dozorčí rady Dukly, o jeho angažmá už v roce 2016, kdy končil na Julisce Luboš Kozel a Petr Rada byl volný, ale nepodařilo se nám tehdy jeho příchod prosadit. Je velmi pozitivně vnímán obcí fanoušků i klubových legend. Žák Jaroslava Vejvody a Ladislava Nováka, pod kterými kdysi trénoval jako hráč Dukly Praha. Podmínky, v nichž dnes Dukla působí, jsou ovšem diametrálně odlišné od tehdejších. Přeji mu, aby se mu práce dařila a splnila se očekávání jeho i všech, kdo v něj jako pravověrného dukláka věří. Nebude to mít lehké, právě naopak," představil známou tvář předseda představenstva Bohumil Paukner.

A co první dojmy samotného stratéga? "Vrátil jsem se tam, kde jsem prakticky začínal se svojí kariérou. Nějaké věci se změnily, ale kabina zůstala de facto stejná. Viděl jsem to místo, kde jsem seděl a shodou okolností tam teď sedí i můj syn. Z tohoto pohledu je zde tedy trochu nostalgie, ale to už je minulost. Současnost je tady a teď a já sem jdu s tím, že se chceme pokusit hrát ve vrchu tabulky a nejlépe postoupit zpět do ligy. Víme, že to bude složité, ale věřím, že všichni společně potáhneme za jeden provaz. Potřebujeme samozřejmě také trochu posílit kádr, abychom byli konkurenceschopní," uvedl na webu fkdukla.cz třiašedesátiletý "plukovník".

Foto: FK Dukla Praha

Se svými novými svěřenci se poprvé potká 20. června, kdy druholigové značce z dejvické Julisky začíná příprava na další ročník FNL a hned o pět dní později už se jeho nový tým představí na Sstrahově proti Spartě.

A co další změny? Do Dukly míří podle očekávání také Josef Jinoch a to na funkci sportovního ředitele a Jan Staněk by měl zaplout do představenstva. Filip Rada, což je syn nového hlavního trenéra, bude hrajícím trenérem brankářů a Tomáše Obermajera pošle k mládeži.

"Do pozice sportovního ředitele jsem navrhl Josefa Jinocha, protože je to renomovaný odborník, který má za sebou celou řadu klubových úspěchů, ale také úspěšných akvizic hráčů, kteří byli úspěšně transferováni do předních českých klubů, ale i do zahraničí. Filip Rada se přirozeně posouvá do trenérské pozice a je na něm vidět, že má velkou chuť mít úspěchy i v této roli. Naproti tomu je skvělé, že Tomáš Obermajer u nás zůstává a veškeré nabyté zkušenosti v profi fotbale zhodnotí ve prospěch našich talentů. Věříme, že se oba budou podílet na tom, že na Dukle bude jako jednička brzy chytat náš odchovanec," okomentoval změny ve sportovním úseku exjihlavský funkcionář, jehož slova zazněla na stránkách fkdukla.cz.

Jeden Douděra do Slavie přišel, druhý z ní odchází a stává se první letní posilou Radova týmu z Julisky

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.