Bohemians čeká intenzivní redukce kádru, která tři jména již v Ďolíčku neuvidíme?

Bohemians čeká intenzivní redukce kádru, která tři jména již v Ďolíčku neuvidíme?

Přípravy na novou sezónu Fortuna:Ligy již pomalu začínají. Na pořádnou řádku změn se chystají i v Ďolíčku. Hlavní trenér Jaroslav Veselý po podpisu nové smlouvy avizoval, že má v úmyslu soupisku výrazně zúžit. Chystanou redukci pro Ďolíček okomentoval sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek.

Vršovický celek nepočítá s trojicí cizinců. Své kufry by si postupně měli balit Ibrahim Keïta, Michael Ugwu a Marvis Ogiomade,a to i přestože první jmenovaný v lednu prodloužil smlouvu do roku 2024.

"Do přípravy nepočítáme s trojicí Ibrahim Keita, Michael Ugwu a Marvis Ogiomade. První dva jmenovaní svými výkony nepřesvědčili trenéra, že patří do užšího prvoligového kádru. Marvis celou sezonu hostoval ve druhé lize v Ústí nad Labem, kde se dokázal střelecky prosadit třikrát. Na jeho postu v současné době máme přetlak. Proto všichni tři mají od klubu svolení si hledat nové angažmá.“ Uvedl na webových stránkách klubu osmapadesátiletý funkcionář.

Jistá není ani to, jak se bude vyvíjet situace pro hráče, kterým končí smlouvy a hostování.

"Máme zájem o pokračování Ondry Petráka. On by se rád ještě podíval do zahraničí, nejspíš do druhé německé ligy. Jsme domluvení, že do startu přípravy bude rozhodnuto. Smlouva vyprší dlouhodobě zraněnému Necidovi. S Tomášem a jeho manažerem jsme domluvení, že jeho budoucnost v Bohemce budeme řešit po jeho rekonvalescenci, až bude stoprocentně připravený. A ještě končí hostování Chramostovi. My máme zájem na jeho pokračování v Ďolíčku, Honza chce taky zůstat v Bohemce. Jednáme tedy s Jabloncem, kde má ještě na rok platnou smlouvu.“

A kdo bude chránit svatyni Bohemians? Počítá se s trojicí brankářů, avšak mezi tři tyče může zamířit i případná posila.

"Do přípravy počítáme s trojicí Bačkovský, Valeš a Soukup. Vyloučený není příchod dalšího brankáře. To ostatně platí o všech postech. Otazník teď visí nad Koubou, jehož budoucnost se bude řešit,“ dodal bývalý fotbalový útočník.

Zdroj: bohemians.cz