Proč bude angažování Václava Pilaře pro Plzeň obrovským přínosem?

Proč bude angažování Václava Pilaře pro Plzeň obrovským přínosem?

První letní posila mistrovské Viktorie Plzeň je již dávno známá a asi si nebudeme lhát, když přiznáme, že to bylo velké překvapení. Z ničeho nic se ve Štruncových sadech objevil Václav Pilař, který tak přijel dopsat svoji část příběhu v dresu Viktorky.

Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o takřka nepotřebného hráče, opak může být pravdou. Ano, je fakt, že je Pilař náchylný na zranění a nejlepší roky fotbalového života má nejspíš také za sebou, ale to jsou stále spekulace. 

V prvé řadě je to hráč, který podobně jako Radim Řezník či celý trenérský štáb od Horvátha s Kozáčikem až k Bakošovi, zažil zlatou éru Viktorie a tak ji může být nápomocen nejen na hřišti, ale hlavně v kabině jako mentor či silný hlas. I přesto, že od posledního působení v Plzni zestárl, stále má pumeici v noze a rychlost mu stále nezmizela.

Osobně ho vidím jako takového černého koně letních přestupů. Nikdo, doslova nikdo, od něj noc nečeká. I fanoušci Viktorie si zpočátku klepali na čelo. Jedno je jisté. Kdyby s ním trenér Bílek nezamýšlel nějakou zajímavou strategii, nepřicházel by do kádru mistra. Na první pohled se všem zdá tento přestup zbytečný, ale já bych ho neodsuzoval. 

V Plzni se Václav Pilař vypracoval z jednoho z nejlepších hráčů ligy a nebylo to náhodou. Nerad bych vynášel nějaké predikce na novou sezónu, ale myslím, že jak jsme byli z počátku z tohoto přestupu vedle a nechápali jsme, později nám dojde, jaký vliv má na plzeňskou kabinu. 

zdroj: fcviktoria.cz