Slavia ohlašuje bombu v obraně! Přichází brazilská věž s titulem

Slavia ohlašuje bombu v obraně! Přichází brazilská věž s titulem

Otázka ohledně obrany sešívaných se řeší poměrně dlouho a celé rozzuzlení této situace se zdá býti vyřešené. Z týmu vícemistra odešla dlouholetá opora Ondřej Kúdela a odpověď je tak jasná. Do Slavie přichází čerstvý mistr ligy Eduardo Santos!

Je to tak, na tuto informaci jsme netrpělivě čekali poslední dvy týdny. Kdo a jak ukradne vycházející kometu Eduarda Santose, který minulou sezónu strávil na hostování v Plzni, které dopomohl až k vysněnému titulu. Baník, Plzeň ani Sparta tento boj nevyhráli. tento mladý Brazilec se stěhuje do Vršovic za Jindřichem Trpišovským.

Není potřeba zastírat, že se jedná o obrovskou posilu směrem k Evropě a titulu. Edu sice přichází z Karviné, ale v Plzni se dokázal skoro ihned aklimatizovat a stal se rychle nepostradatelným článkem základní sestavy. Santos patří do týmu, který bude bojovat o titul a při jeho mládí a dravosti se nebojím říci, že Slavia může být jen přestupní stanice před velkým angažmá.

Popravdě řečeno jsem tak nějak tušil, že Edu skončí ve Slavii. Plzeň má zájem o Jemelku z Olomouce a Tijaniho právě ze Slavie, Sparta operuje na více frontách na přestupovém trhu a Ostrava je zkrátka pro Santose zbytečně málo.  Pro Slavii se jedná o úlovek par excellence a bude radost sledovat, jak moc velký přínost týmu bude Santos mít.

Po odchodu Kúdely musela Slavia jednat a nemusíme si lhát, že z ligy nemohla vybrat lépe. Mladá, brazilská věž s technickými schopnostmi je zkrátka trefa do černého. Ať už Eduardo bude tvořit stoperskou dvojici s Ousuem nebo Hovorkou, stále bude obrovskou posilou. 

Jeho největší předností je však i univerzálnost, při které může nastoupit i na kraji obrany, kde Slavii tlačila boty i kvůli zraněním. Sám za sebe nemůžu tento přestup hodnotit jinak než kladně. Všichni brzo zjistíme, jak velký vliv bude mít Eduardo Santos na chod celé obrany Slavie Praha.  

Pro fanoušky Plzně může jít o zradu, ale v rámci financí a lasa ze Slavie se jedná o pochopitlný krok směrem dopředu v kariéře. Dokáže Santos navázat na své skvělé výkony z minulé sezóny a pomůže Slavii znovu bojovat o titul mistra?

zdroj: instagram - @slaviapraha