Kalvach si během tohoto reprezentačního termínu musel připadat skoro jako zavazadlo, míní Bosák

Kalvach si během tohoto reprezentačního termínu musel připadat skoro jako zavazadlo, míní Bosák
GLOSA

Český národní tým se rozloučil s červnovým blokem Ligy národů dvěma prohrami 0:2 za sebou. Nejprve v Lisabonu a poté v Málaze.

Zatímco na portugalské půdě zůstal čerstvý mistr z Doosan arény Lukáš Kalvach přikován k lavičce náhradníků po celých 90 minut, ve Španělsku se dostal do hry alespoň na posledních pár minut.

Jedním z těch, které to nemile překvapilo, byl i expert Jaromír Bosák. Tím spíš, že se tak stalo na úkor Alexe Krále, jenž celou uplynulou sezonu proseděl.

V těchto dnech se ale jedná o jeho budoucnosti a agenti Karol Kisel a Martin Latka ho potřebují udat na nějakou zajímavou klubovou adresu. V tomto směru tak zařazení do obou posledních zápasů nepřekvapí.

"Myslím, že většina fanoušků u televize byla velmi překvapena, když šel do hry namísto zraněného Sadílka Alex Král. Přiznávám, že jsem automaticky čekal Lukáše Kalvacha. Na rozdíl od Krále odehrál velmi dobrou sezonu, podle mého si zasloužil nastoupit na podstatnou část utkání. Nestalo se," napsal ve svém sloupku pro seznamzpravy.cz dlouholetý komentátor České televize.

"Zároveň se ale sluší napsat i to, že Král neodehrál špatný part. Jen mám pocit, že si Kalvach během tohoto reprezentačního termínu musel připadat skoro jako zavazadlo. Alespoň pár minut na konci utkání dostal, bude jistě rád vzpomínat na to, proti komu si mohl kopnout, ale nabízela se možnost vyzkoušet si tohoto hráče v delším časovém úseku," připomněl na seznamzpravy.cz známý sportovní novinář.

Kam s Králem? Favoritem je Lipsko, možností je ale víc. Oživí svůj zájem boss Sparty?

Zdroj: seznamzpravy.cz