Proč Sparta sáhla potřetí po Sivokovi a jaká náplň práce ho na Letné či na Strahově vůbec čeká?

Proč Sparta sáhla potřetí po Sivokovi a jaká náplň práce ho na Letné či na Strahově vůbec čeká?

Sportovní úsek Sparty se rozšířil o novou pozici sportovního manažera áčka, jímž se nově stal bývalý funkcionář Dynama České Budějovice Tomáš Sivok.

Jaká bude náplň jeho práce? Čeká ho kupříkladu pravidelná účast na meetingu každé složky realizačního týmu a denní účast při tréninkovém režimu.

Bývalý stoper české reprezentace i letenského "S" bude úzce spolupracovat se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým, který bude v organizační struktuře jeho nadřízeným.

"Vytváříme teď pro Briana tým, který ho bude v jeho práci absolutně podporovat a vytvářet mu silné zázemí a optimální pracovní prostředí, v čemž by měl hrát Tomáš velkou roli. Máme široký realizační tým a je potřeba každodenní kontakt se všemi jeho složkami a neustálá komunikace o aktuálních provozních a sportovních tématech, kterých je každý den spousta," vysvětlil dotyčný krok "Rosa", jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

"S Tomášem Sivokem jsem se už nějakou dobu bavil o možnostech spolupráce. Teď přišel správný čas jeho příchod realizovat. Má spoustu zkušeností z ciziny, zná pracovní metody zahraničních trenérů, je jazykově vybavený a má sparťanské srdce," vyčíslil jeho kladné stránky Rosický, jehož vyjádření nabídl web sparta.cz.

Rodák z Pelhřimova se vrátil do struktur dvanáctinásobného mistra země po 14 letech. Ve Spartě působil jako hráč ve dvou různých časových etapách a nyní ho čeká kapitola s pořadovým číslem 3.

Liberec si pojistil bývalé reprezentanty. Gebre Selassie i Rabušic budou pod Ještědem pokračovat

Zdroj: sparta.cz