Mým snem vždy bylo obléknout viktoriánský dres v ostrém zápase áčka, přiznává pátá letní posila Plzně

Mým snem vždy bylo obléknout viktoriánský dres v ostrém zápase áčka, přiznává pátá letní posila Plzně

Kupce hledající Plzeň je bohatší o dalšího stopera. Na západ Čech se totiž vrátil dvaadvacetiletý střední obránce Filip Čihák, jenž se upsal Viktorii na příští tři roky.

Zadák je plzeňským odchovancem, jenž loni přestoupil do Pardubic, kde byl předtím zapůjčen a v barvách východočeského celku zaznamenal 45 prvoligových startů s bilancí tří tref a čtyř gólových asistencí.

"Filip se dokázal prosadit v první lize, je to velmi perspektivní hráč, který nasbíral potřebné zkušenosti a nyní se vrací, aby u nás zabojoval o místo v prvním týmu," ozřejmil na stránkách fcviktoria.cz generální ředitel úřadujícího šampiona Adolf Šádek.

A co první dojmy vytáhlého navrátilce s minulostí v Jiskře Domažlice, jehož tržní cena se má pohybovat okolo 350 tisíc eur? "V Pardubicích jsem měl možnost poprvé nakouknout do první ligy a byla to pro mě ta nejlepší zkušenost. Mým snem ale vždy bylo obléknout na sebe viktoriánský dres v ostrém zápase áčka a jsem hrozně rád, že mám nyní šanci o to zabojovat," přiznal nový svěřenec Michala Bílka.

Pro mohutně zbrojící Plzeň, jež má před sebou druhé předkolo Ligy mistrů, se jedná již o pátou letní posilu. Již před někdejším mládežnickým reprezentantem Čihákem dorazili do Štruncových sadů Václav Pilaře, Kristi Qose, Martin Jedlička a Jan Kliment.

Weber hledá na Střeleckém ostrově možnosti posílení: Sparta a Slavie budou zužovat kádry, na trhu chceme být aktivní

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.