Arsenal vítá první posilu do nové sezóny. Vykoupil hvězdu Sao Paula

Arsenal vítá první posilu do nové sezóny. Vykoupil hvězdu Sao Paula

Nová sezóna Premier League je před námi a tak se kluby pomalu rozehřívají na přestupovém trhu. Liverpool koupil Núněze, City Haalanda a v neposlední řadě posiloval i Arsenal.  

Aktivita na přestupovém trhu se pomalu, ale jistě utrhla ze řetezu a kluby začaly platit nesmyslné miliardy korun. Touto cestou však nešel Arsenal, který dnes ohlásil první letní posilu, kterou je mladičký Brazilec Marquinhos ze Sao Paula.

Arsenal, jenž skončil v Premier League na pátém místě, zaplatil podle médií za mládežnického reprezentanta tři miliony liber, což je dohromady kolem 86 miliónů korun. 

Je jasné, že Marquinhos je plánován jako hráč do budoucna stejně, jako to bylo u Martinelliho. V minulé sezoně odehrál brazilský útočník za Sao Paulo 17 zápasů a vstřelil tři góly, takže s největší pravděpodobností začne v týmu U23 či poputuje na hostování, aby ho mělo vedení z Etihad Stadium na očích.

Jako první posila se to nezdá jako špatná volba, ale dokáže Arsenal držet krok a koupit útočníka, který ho dovede znovu do Ligy Mistrů?

zdroj: Sport.cz