Plechatý i nadále zůstává v Liberci, pod Ještěd za ním ze Strahova dorazil třetí nejlepší střelec druhé ligy...

Plechatý i nadále zůstává v Liberci, pod Ještěd za ním ze Strahova dorazil třetí nejlepší střelec druhé ligy...

Nový sportovní úsek Sparty rozhodl o tom, že v novém ligovém ročníku odešle do Slovanu Liberec hned dvojici svých kmenových hráčů.

Barvy podještědské družiny bude stále hájit Dominik Plechatý (23), jenž už na stadion U Nisy zamířil v průběhu uplynulé sezony a přidá se k němu útočník Matyáš Kozák (21).

Třetí nejlepší střelec FNL s dvanácti přesnými zásahy, který už si vyzkoušel i angažmá v Teplicích, nejprve na Letné podepsal nový víceletý kontrakt a obratem byl zapůjčen právě do týmu, který trenérsky vede Luboš Kozel.

Plechatý sice začal loni v Mladé Boleslavi, za níž odkopal ovšem tři zápasy a poté se odebral do struktur Slovanu a následně zaznamenal 18 prvoligových vystoupení. I další starty si pak bude moci připisovat na dotyčné adrese...

S trojnásobným mistrem země trénuje také ukrajinský záložník Ivan Varfolomejev i navrátilci z hostování Dominik Gembický, Lukáš Hasalík a Ondřej Lehoczki. Šanci dostanou i naši mladíci, kteří už dříve trénovali s áčkem Slovanu, konkrétně Maxmilián Jiří Kytka a Tomáš Polyák.

Před odjezdem na herní kemp v Rakousku je čekají stejně jako zbytek výběru na čele s Gebre Sellassiem a spol. čtyři týdny přípravy v domácích podmínkách.

Jurásek: Přes druhé místo už se musíme přenést. Nachystat se na další sezonu, abychom ji zvládli líp a byli zlatí

Zdroj: sparta.cz, fcslovanliberec.cz