Klokani už nechtějí hrát pouze o záchranu. Obrysy konečně dostává plánovaná rekonstrukce Ďolíčku

Klokani už nechtějí hrát pouze o záchranu. Obrysy konečně dostává plánovaná rekonstrukce Ďolíčku

Už ve středu začnou fotbalisté Bohemians 1905 letní přípravu na další sezonu kondičními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Následovat pak bude soustředění v Rakousku, během kterého celek z Vršovic odehraje tři utkání. Na tiskové konferenci to uvedl předseda představenstva Dariusz Jakubowicz, který také označil uplynulou sezonu za zklamání. „Klokani“ v ní zuby nehty v barážových utkáních udrželi prvoligovou příslušnost i pro ročník 2022/2023.

Bohemians obsadili v nadstavbové skupině o záchranu 14. místo a museli tak do baráže proti Opavě, se kterou ale dvojzápas zvládli. „Po sportovní stránce jsme velmi nespokojení, sezona pro nás nedopadla dobře. Momentálně analyzujeme možné důvody a příčiny. Budeme chtít udělat vše pro to, aby se to neopakovalo," uvedl Jakubowicz.

A i do nové sezóny půjdou „Klokani“ pod vedením Jaroslava Veselého, který v březnu po konci Luďka Klusáčka povýšil z pozice asistenta na hlavního kouče. Začátkem června podepsal Veselý nový dvouletý kontrakt. Za cíl přitom bude mít obsadit s týmem minimálně desáté místo po základní části. „Chceme hrát prostředek tabulky, to je reálně v silách Bohemky. Umístění ve spodní skupině by bylo zklamáním,“ podotkl předseda představenstva klubu z legendárního Ďolíčku.

Do nové sezóny vstoupí fotbalisté Bohemians i s novými dresy s vodorovnými pruhy v zeleno-bílých barvách.

Předseda představenstva Bohemians na tiskové konferenci také nastínil, jak pokračují jednání o plánované rekonstrukci stadionu, který vlastní pražský magistrát. „Pomalu se posouváme dál. V pondělí bude další setkání ohledně způsobu financování. A pak už by město mělo zadat architektonickou soutěž, která rozhodne o finální podobě. Vypsána bude do konce srpna,“ uvedl Jakubowicz, který také dodal, že by nová kapacita měla být minimálně pro osm tisíc diváků. Stadion by po rekonstrukci měl rovněž splňovat parametry pro evropské soutěže.

Na „tiskovce“ klubu rovněž promluvil i kapitán týmu Josef Jindříšek. Právě pro jednačtyřicetiletého defenzivního záložníka by příští sezóna měla být už 13. sezona v dresu Bohemians. „Poslední zápas proti Opavě to rozhodnutí o prodloužení smlouvy umocnil. Přišlo šest tisíc lidí, byla dobrá atmosféra, po takovém zápase se mi končit nechtělo. Myslím, že klukům pořád stačím a týmu mám co dát,“ řekl klubový rekordman, který za „Klokany“ nastoupil již do 304 zápasů.

Zdroj: Bohemians.cz

Komerční reklamy šly bokem. Barcelona věnuje prostor na dresech dobré věci

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.