V Boleslavi se přehrabují nabídkami na Ewertona. Oficiálně jsou čtyři a důležitý bude i postoj samotného Brazilce

V Boleslavi se přehrabují nabídkami na Ewertona. Oficiálně jsou čtyři a důležitý bude i postoj samotného Brazilce

V boleslavské Lokotrans aréně se pomalu smiřují s tím, že krásná branka z dvaceti metrů v posledním duelu sezony proti Sigmě byla pro Ewertona v modrobílém trikotu poslední.

O pátého nejproduktivnějšího hráče uplynulého ligového ročníku s jedenácti brankami a šesti gólovými asistencemi je totiž zájem nejen ve špičce Fortuna:ligy, ale také v zahraničí...

Na boleslavském stole mají ležet dvě oficiální nabídky z Česka a dvě z ciziny. Sám Ewerton se vrátil do Česka z dovolené v pátek a svou budoucnost by rád vyřešil co nejdříve, protože v obou slavných "S" už letní přípravy vypukly.

"FK Mladá Boleslav dostala na Ewertona čtyři konkrétní nabídky. Probíhají intenzivní jednání a představenstvo klubu bude jednotlivé nabídky diskutovat. Důležitý bude také postoj samotného hráče," vzkázal sportem.cz citovaný generální ředitel David Trunda.

Velkým favoritem se zdá být i přes čersvé spar'tanské oťukávání situace Slavia - jednak proto, že bude potřebovat nahradit nigerijského křídelníka Petera Olayinku, který je na odchodu ven a jednak kvůli tomu, že má s Mladou Boleslaví nadstandardní obchodní vztahy, jež jen za posledních 6 měsíců přivály do Edenu trojici David Jurásek, Daniel Fila a David Douděra.

První příprava léta česká výběr trenéra Pavla Hoftycha čtyřiadvacátý červnový den proti Slovanu Liberec. A u toho už by pětadvacetiletý Ewerton, jenž v minulosti prošel také Zlatými Moravcemi a Pardubicemi, podle všeho být neměl...

Van Buren na Slovácko? Svědík ho prý na seznamu má, ale blíž Uherskému Hradišti je jihočeský Brandner

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.