Když jsem otevřel Instagram, nechápal jsem, co se děje, přiznal Kúdela po podpisu v Jakartě. Co vše o Persii ví?

Když jsem otevřel Instagram, nechápal jsem, co se děje, přiznal Kúdela po podpisu v Jakartě. Co vše o Persii ví?
OBSAHUJE VIDEO

Ondřej Kúdela se dočkal "na stará kolena" své druhé zahraniční štace a po kazašském FK Ordabasy, ve kterém strávil v roce 2014 půl roku, má před sebou pár sezon v Indonésii, kam ho nalákal tamní celek Persia Jakarta.

O své příští destinaci toho ale upřímně až tolik neví. "Moc jsem toho nezjistil. Vím, že město má patnáct milionů obyvatel, klub tři miliony fanoušků, obrovský stadion a je tam horko. Moc informací zatím nemám. Samozřejmě se tam těším, jsem zvědavý, jaké to tam bude. Bude to něco úplně nového, krok do neznáma," informoval na stránkách slavia.cz pětatřicetiletý reprezentant Česka.

Indonésie je pro zdejší fanoušky ještě exotičtější než Kazachstán a jiné to bude i pro samotného exslávistu. Přeci jen už má rodinu. "Je pravda, že když jsem byl v Kazachstánu, tak to bylo úplně něco jiného. To byl pro mě šok. Když jsem tam přiletěl poprvé, myslel jsem, že večer poletím zpátky, že tam asi nezůstanu a není to pro mě. To jsem tam byl ale sám, teď mám rodinu a člověk pak musí myslet jinak. Jestli se jim tam bude líbit, jestli budou v pořádku a cítit se tam dobře. Probírali jsme to s manželkou, jak to vnímá, jestli by to dávalo smysl a usoudili jsme, že to půjdeme zkusit a uvidíme, jak se nám tam bude líbit," přiblížil bývalý zadák Sparty, Kladny, Mladé Boleslavi i Slovanu Liberec.

Hrát by měl na největším stadionu v Indonésii, který pojme 50 tisíc diváků. "Určitě se těším. Měl jsem možnost zhlédnout pár videí a musím říct, že je opravdu nádherný. Myslím, že se inspirovali stadionem Realu Madrid. Ten stadion je opravdu obrovský. Věřím, že tam budou chodit lidi, bude se nám dařit a snad si přenesu trochu štěstí na trofeje ze Slavie do Indonésie," přidal na webu slavia.cz funkční veterán.

Ihned po oznámení změny trikotu se mu zvýšil i počet sledujících na Instagramu. "Je pravda, že jak se objevilo u nich, že přestupuju, tak když jsem otevřel Instagram, nechápal jsem, co se děje. Zájem byl obrovský, lidi píšou pořád a nestíhám to ani číst, ani otevírat, protože těch zpráv je opravdu spoustu. Ptají se mě, kdy tam přiletím, nevím, jestli bude nějaké přivítání na letišti. Ptají se mě, kdy se objevím v Jakartě a kdy konečně nastoupím," uzavřel trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže, který hned šestkrát triumfoval v domácím poháru.

Jak vypadá nový domov Kúdely a na kolik si přijde, když se z něj stane nejlépe placený hráč indonéské ligy?

Zdroj: slavia.cz