Dostálek znejistěl stávající tým Zbrojovky: Nemyslím si, že by tady tento kádr byl týden před ligou

Dostálek znejistěl stávající tým Zbrojovky: Nemyslím si, že by tady tento kádr byl týden před ligou
OBSAHUJE VIDEO

V přípravě na důležitou sezonu 2022/2023 už je i brněnský nováček. Kouči Richardu Dostálkovi ovšem v současnosti chybí jak Jiří Texl, tak Ondřej Pachlopník, který se vrací do Brna po plzeňském hostování...

"Jsou tam nějaké drobné pozůstatky minulé sezóny. Honza Hlavica měl něco s ramenem, Kubu Přichystala pobolívá tříslo. Víme, že v úvodu přípravy takových drobností bude přibývat, bývá to pravidlem, a proto chceme, aby kádr byl široký. Jirka Texl se brzy zapojí, Ondra Pachlopník se doléčuje v Plzni a nastoupí v červenci," ozřejmil na stránkách fczbrno.cz šéf Zbrojovky.

Zatím je v mužstvu pět nováčků. Dva z nich mají místo jisté, tři testovaní jedinci Jeřábek, Granečný a Yunis si musí o kontrakt povědět svými výkony v přípravě. "Jsme domluvení, že s námi budou do utkání v Podbrezové. Ten druhý týden pro ně bude důležitý, aby se nám ukázali. Už z procesu se dá ledasco vyčíst, ale zápas bude rozhodující pro ně i pro nás. Čekám, že nám ukážou kvalitu, jsou to jména protřelá ligou, mají zkušenosti i chuť porvat se o smlouvu. Těším se na to. Chtěli jsme už na start přípravy mít v kádru konkurenci a každý post zdvojený, aby na tréninku mohly třeba nastoupit dvě jedenáctky proti sobě. S Robem Matejovem počítáme pro kraje obrany, je využitelný vlevo i vpravo. A přivedli jsme levonohého Pepu Divíška, budeme jen rádi, když se vám všichni tihle kluci o svá místa řádně poperou," přidal na fczbrno.cz osmačtyřicetiletý odborník.

Rabušic: Nejde hrát jen s mladými. Je třeba je srovnat a něco jim ukázat, v tom jsme s Gebre Selassiem na jedné vlně

V sobotní přípravě proti celku Brno-Bystric ještě bude šetřit tři mládežnické reprezentanty Lukáše Endla, Davida Jambora i Michala Ševčíka, o němuž už jednala i Sparta. "Měli možnost přijít až příští týden, ale hlásili se všichni už nyní, za to jsme rádi. Ale nechceme udělat chybu a přetáhnout je, takže s nimi budeme pracovat trochu jinak. Ševčík výkonem v jednadvacítce potvrdil dobrou sezónu, kterou za sebou má. Bylo ho plné hřiště. Jsem moc rád, že u nás zůstane a bude hrát za Zbrojovku," doplnil na fczbrno.cz Dostálek.

Podoba kádru ještě ovšem finální není a sportovní manažer Tomáš Požár stále pracuje kvůli co největší konkurenceschopnosti na doplnění. "Ještě máme v hledáčku hráče, o kterých by se mělo rozhodnout po víkendu. Jde teď také o to, jak hráči budou vypadat, i naši mladí. Nemyslím si, že by tady tento kádr byl týden před ligou,“ uzavřel na fczbrno.cz bývalý záložník Slavie, Rubinu Kazaň, Aue, Slovácka, Zlína i Líšně.

Šulc opět opouští Doosan arénu a přichází jako Peltův dárek Horejšovi na Střelnici...

Zdroj: fczbrno.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.