Cadu podepsal v Plzni tříletou smlouvu. Jedná se už o sedmou posilu Viktorie

Cadu podepsal v Plzni tříletou smlouvu. Jedná se už o sedmou posilu Viktorie

Mistrovská Plzeň hlásí už sedmou letní posilu. Do kádru českého mistra přestoupil z Pardubic čtyřiadvacetiletý Cadu. Fotbalový univerzál (může nastoupit jako obránce či záložník) podepsal ve Štruncových sadech smlouvu na tři roky.

Západočeši neponechávají nic náhodě a před novou sezonou mohutně posilují. Cadu je během léta již sedmým novým hráčem plzeňského týmu. Před ním Bílek a spol. přivítali v kádru stopery Mohameda Tijaniho a Filipa Čiháka, brankáře Martina Jedličku, záložníky Kristi Qoseho a Václava Pilaře a útočníka Jana Klimenta.

„Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu k velkým úspěchům, rozhodně chci být šampion. Jsou tu velice dobří hráči, už se těším na pondělí, až se s nimi zapojím do přípravy,“ citoval klubový web nejnovější posilu.

Radost z příchodu Brazilce má i kouč Michal Bílek. „Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezoně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu,“ poznamenal plzeňský trenér.

„Cadu patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám. V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeju mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii,“ vyjádřil se k příchodu nové posily též generální ředitel Plzně Adolf Šádek.

Opačným směrem naopak putuje po šesti letech v Plzni záložník Michal Hlavatý, který vyjma předkola Evropské konferenční ligy a několika startů na začátku loňské sezóny strávil téměř celou sezónu na hostování v Mladé Boleslavi. V minulosti už v Pardubicích hrával, takže se vlastn vrací do známého prostředí. "Michal je bezesporu skvělý fotbalista i vynikající kluk do kabiny. V Pardubicích se mu dařilo, patřil tam mezi důležité hráče, a proto nyní volí tuto cestu. Já mu přeji v jeho další fotbalové kariéře jen to nejlepší," okomentoval transfer Šádek.

Michal Hlavatý

Zdroj: fcviktoria.cz, fkpardubice.cz

Macho Pelta urazil ženy. Stanovy? Zástupný problém, jde o Rošičák. Pomáhá šéf Fevoluce Kratina Křetínskému?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.