Lewandowski trvá na tom, že jeho okamžitý odchod z Bayernu je nejlepším řešením

Lewandowski trvá na tom, že jeho okamžitý odchod z Bayernu je nejlepším řešením

Polský kanonýr Robert Lewandowski znovu zopakoval, že jeho odchod z Bayernu Mnichov letos v létě je nejlepším řešením pro všechny, protože právě nastává poslední rok jeho smlouvy v Allianz Aréně.

Lewandowski o své touze opustit německý velkoklub mluví již dlouho a otevřeně. Po osmi sezónách v Bavorsku by se rád vydal na angažmá do panělské Barcelony. Útočník zároveň uvedl, že si odchod z Bayernu „nechce vynutit“, ale naznačil, že je to podle něj to nejvhodnější řešení pro obě strany.

Toho času stále ještě snajpr Bayernu to uvedl pro německý Bild. „Smlouva mi zbývá ještě rok, proto jsem požádal klub o povolení k odchodu,“ uvedl nejlepší střelec uplynulého ročníku Bundesligy.

„Myslím si, že v současné situaci je to nejlepší řešení, zvlášť když klub stále může získat peníze z přestupu. Nechci si to vynutit, o tom to není. Jde o to najít nejlepší řešení. Musíme vychladnout, chci mluvit v klidu a ne přes média,“ dodal třiatřicetiletý fotbalista a požádal o pochopení i fanoušky. „Snad mě pochopí i oni," uvedl.

Lewandowski v Allianz Aréně působí osm sezón a za tu dobu za „Die Roten“ nastřílel v 253 zápasech neuvěřitelných 238 ligových gólů (ve všech soutěžích dohromady je to pak jeho skóre 375/344).

Zdroj: Bild.de

Cadu podepsal v Plzni tříletou smlouvu. Jedná se už o sedmou posilu Viktorie

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.