Vrba: Noví hráči v Baníku jsou zkušení. Mají rovnou naskočit a pomoci

Vrba: Noví hráči v Baníku jsou zkušení. Mají rovnou naskočit a pomoci

Nový kouč Baníku Ostrava Pavel Vrba na sebe po osmnácti letech opět oblékl ostravské barvy a ujal se vedení přípravy.

„Byl to první trénink, navíc po dovolené, takže bylo vidět, že hráči jsou nadržení. Trénink měl parametry, které jsem očekával. Jsem rád, že to tak vypadalo,“ komentoval zpětně Vrba pro klubový web první dojmy po návratu do Ostravy. Zároveň se vyjádřil i k několika nováčkům v hlavním kádru Baníku.

Já jsem tu nový, noví kluci jsou taky noví. Ne vážně, já si nemyslím, že to jsou hráči, kteří by se tady měli jen nějak rozkoukávat. Jsou to zkušení hráči, kteří by měli naskočit a měli by Baníku pomoct v dalších sezonách,“ nehodlá osmapadesátiletý kouč čekat na aklimatizaci noviců v týmu.

Jelikož nyní fotbalisty Ostravy čeká náročná fyzická část přípravy, je nový kormidelník Slezanů rád, že je na tom jeho tým s fyzičkou dobře. „Dostal jsem informace, že hráči jsou připraveni. Oni už mají za sebou takový individuální blok. Takže to vypadá, že to vypadá dobře,“ těší bývalého kouče Plzně, Sparty či české reprezentace.

A jak je na tom Ostrava s dalšími případnými posilami? „Měli jsme něco rozjednáno, to padlo. A nějaká další jména říkat nechci. Mám už takovou zkušenost, že když řeknu nějaké jméno, tak druhý den to vypadá všechno jinak a já si to pak vyčítám, protože najednou se dějí věci, které se předtím neděly,“ uvedl dále Vrba v rozhovoru pro klubový web s tím, že není novinkou, že pro Baník hledá posílení na pozici krajních hráčů.

V tom prvním bloku, než pojedeme do Polska, dostanou všichni prostor. Budou to takové zkoušky, a když to dobře zvládnou, není důvod, proč by se neměli vrátit na delší dobu,“ naznačil zároveň Vrba, že mají šanci dostat se do hlavního kádru Baníku i navrátilci z hostování.

Zdroj: fcb.cz

Spekulace o přestupu Balea se začínají naplňovat. První zájemce udělal velký krok k dohodě