Krize kam se podíváš. V Barceloně se s tím párat nebudou. Kolik hráčů má dostat výpověď?

Krize kam se podíváš. V Barceloně se s tím párat nebudou. Kolik hráčů má dostat výpověď?

O tom, že během jednoho přestupového období dá Barcelona výpověď deseti až dvanácti hráčům se mohlo ještě nedávno zdát. Realita je však taková, že v plánech trenéra Xaviho pro příští ročník se nenachází až 12 hráčů prvního celku. Katalánský klub tak pravděpodobně některým hráčům zkrátka jednostranně zruší kontrakt.

Doslova šílené období teď čeká v barcelonských kanceláří. Klub se totiž potřebuje dohodnout na odchodu s některými hráči, pokud se tomu tak nestane, Blaugranas budou muset sáhnout po krajní možnosti, a to zrušení smluv.

Katalánský velkoklub se dlouhodobě snaží zbavit Francouze Umtitiho, o kterého má zájem řada francouzských klubů. Stoper by souhlasil s rozvázáním smlouvy pod podmínkou, že by mu klub vyplatil převážnou část platu, která mu podle smlouvy náleží.

Dalším takovým je Brazilec Neto, jenž má platnou smlouvu pouze na rok. Problémem je však jeho vysoký plat. Jenomže tento brankář nemá na stole doposud žádnou nabídku, a tak se opět nabízí možnost rozvázání smlouvy.  Brazilský gólman by rád opět chytal pravidelně, ve Španělsku by se o něj jako volného hráče zajímaly dva kluby.  Ovšem agenti ještě jednají o přestupu do Arsenalu.

Zdroj: sport.es, forcabarca.sk

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.