Nová sezóna, nová tvář. Táborsko vstupuje do přípravy s novým trenérem...

Nová sezóna, nová tvář. Táborsko vstupuje do přípravy s novým trenérem...

Těsně před zahájením letní přípravy se vedení FC Táborsko rozhodlo angažovat k druholigovému A týmu nového hlavního trenéra. Stal se jím někdejší vynikající fotbalový reprezentant Radoslav Kováč.

Změnu na trenérském postu oznámil výkonný ředitel klubu Martin Vozábal. Ten dodal, že s dosavadním trenérem Sergejsem Golubevsem byla ukončena spolupráce po vzájemné dohodě. Vedení klubu děkuje Sergejsi za veškerou práci, kterou v Táborsku odvedl.

Kováč není na poli trenérství úplným novicem. Dva a půl roku působil ve Spartě, kde zastával roli asistenta trenéra. Nabité zkušenosti následně zúročil jako hlavní kouč prvoligové Opavy.

Dvaačtyřicetiletý rodák ze Šumperka zmínil, že klíčovou úlohu v jeho příchodu na jih Čech sehrál ředitel FCT Martin Vozábal. "Když mě kontaktoval, přišla mi jeho nabídka zajímavá. Brzy jsme našli společnou řeč. Setkal jsem také s předsedou správní rady klubu Ondřejem Dvořákem. I to mělo podíl na mém rozhodnutí.

Nový lodivod si uvědomuje silné stránky klubu a ztotožňuje se s nastavenou filozofií. "Vím, že Táborsko je ambiciózní klub, který se chce ´step by step ´posouvat výše. Jsem rád, že se na této filozofii mohu podílet. Líbí se mi nastavení klubu. Vím, že v kádru áčka jsou zkušení fotbalisté jako Navrátil, Javorek, Tusjak, k nim jsou začleněni mladí, talentovaní hráči. Určitě je na čem stavět. V mužstvu jsou kluci, kteří prošli Slavií, Spartou, Budějovicemi, jsou v něm také odchovanci. Chci rozvíjet klub ve všech směrech, to znamená, aby fungovalo spojení prvního mužstva s B týmem a mládeží, která jde v Táborsku delší dobu velmi nahoru."

S Martinem Vozábalem se také bavili o možnostech doplnění kádru A mužstva, zatím však nechce nic veřejně konkretizovat.

Bývalý reprezentant, který studuje trenérskou licenci UEFA, počítá s tím, že si najde v Táboře byt a částečně bude žít přímo ve městě.  "Na nové angažmá se těším moc, je to pro mě velká výzva. Rok jsem nikde nebyl, prioritou pro mě byla trenérská škola. Čekal jsem na správnou nabídku, a ta přišla z Táborska. V pondělí nám začne příprava, očekávání jsou velká. Věřím, že s týmem nezklameme," uzavřel Radoslav Kováč, který jako hráč zanechal významnou stopu i v zahraničí.

Jeho hráčské úspěchy jsou však již historií. Teď se soustředí na kariéru trenérskou, kterou teď hodlá rozvinout v klubu na břehu Jordánu.

Zdroj: fctaborsko.cz