Navrátí se zlatý chlapec německého fotbalu zpátky do své domoviny? Zájem o Götzeho má i Mourinho...

Navrátí se zlatý chlapec německého fotbalu zpátky do své domoviny? Zájem o Götzeho má i Mourinho...

Zlatý chlapec německého fotbalu měl perfektně našlápnuto, aby se stal jedním z nejlepších na světě. Poté, co vstřelil vítěznou branku ve finále Mistrovství světa 2014, byl takřka blahořečen. S přibývajícími léty se však pomalu, ale jistě vytrácel ze záře reflektorů. Situace by se však mohla znovu obrátit v jeho prospěch.

Mario Götze se na podzim roku 2020 rozhodl udělat zajímavý krok. Z Borussie Dortmund, kde se nedokázal dostat zpět do staré formy, odešel do Nizozemska, konkrétně do PSV Eindhoven.

Tato změna mu prospěla. V PSV našel ztracenou formu a stal se opět platným hráčem, který svými zkušenostmi pomáhal i zbytku týmu.
Původně byl dohodnut, že v Nizozemí stráví jeden rok, ten se nakonec protáhnul na dva.  Ve třiceti letech má ještě několik let před sebou a v minulosti se nechal slyšet, že chce opět hrát Ligu mistrů.

Toto přání by se mu mohlo splnit. Zájem o jeho služby totiž má Eintracht Frankfurt, který si účast v milionářské soutěži vybojoval díky vítězství v Evropské lize.
Podle německého Bildu má Götze ve smlouvě navíc klauzuli, že může odejít za 4 miliony eur. Ta však má na konci června vypršet, hesenský celek tedy musí v případě zájmu spěchat. 

Ovšem Frankfurt není jediným mužstvem, které se o bývalého hráče Borrusie či Bayernu zajímá. Zájem má Benfica Lisabon i AS Řím.

Götze odehrál za PSV Eindhoven 77 soutěžních duelů, v nichž vstřelil 18 branek a přidal 18 asistencí. V klubu má smlouvu do léta 2024.

ZdroJ: bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.