Skotské duo v liverpoolské obraně. K Robertsonovi se připojí tento talentovaný mladík...

Skotské duo v liverpoolské obraně. K Robertsonovi se připojí tento talentovaný mladík...

Liverpool je na začátku přestupového okna nebývale aktivní. Na Anfield Road již zamířil mladičký Fábio Carvalho z Fulhamu a Darwin Núňez, jenž se stal historicky nejdražší posilou klubu.

Těmito hráči však aktivita vicemistra Premier League nekončí. Do klubu přichází Aberdeenu skotský obránce Calvin Ramsay. Anglický celek za osmnáctiletého fotbalistu zaplatil přibližně 4,5 milionu liber (asi 130 milionů korun) a podepsal s ním pětiletý kontrakt.

Ramsay v uplynulé sezoně odehrál za Aberdeen 33 soutěžních zápasů, dal jednu branku a zaznamenal devět asistencí. Klubu také pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži, ve které Aberdeen skončil těsně nad pásmem sestupu.

Na adresu mladičkého obránce se vyjádřil i Jürgen Klopp, který je s novou akvizicí velice spokojen. "Calvin je další zajímavý mladý hráč, takže jsme velmi spokojeni. Má obrovské množství potenciálu a na obránce v jeho věku má na kontě slušný počet zápasů v prvním týmu. Je atletický, inteligentní, sebevědomý, s dobrou kopací technikou a co je nejdůležitější – má chuť se učit. Je toho mnoho, co se vám na něm může líbit."

Liverpool tak pokračuje v budování nové tváře klubu. Tento úkol má pod svými křídly především německý stratég, který i kvůli němu prodloužil na Anfield road svou smlouvu a podle informací Sky sports, hodlají Reds posilovat i nadále. 

Zdroj: liverpoolfc.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.