Štetina: Po 10 letech v Česku jsem se chtěl upsat ambicióznímu mužstvu a Spartak je tím správným klubem

Štetina: Po 10 letech v Česku jsem se chtěl upsat ambicióznímu mužstvu a Spartak je tím správným klubem
OBSAHUJE VIDEO

Bývalý stoper Dukly, Sparty i Liberce Lukáš Štetina se po mnoha letech v českém prostředí vrací zpět na rodné Slovensko, kde si plácl se Spartakem Trnava, kde by měl zacelit díru po Martinu Škrtelovi, jenž se kvůli zdravotním problémům rozhodl ukončit kariéru.

Třicetiletý odchovanec Nitry s minulostí v Prešově dorazil do města, které pomáhají hudebně táhnout např. Boy Wonder nebo Fejbs, na přání trenéra Michala Gašparíka.

"Potřebovali jsme zkušeného hráče do obrany, protože na stoperu máme jen mladíky jako Tumma, Kóša nebo Ujlaky a nikoho staršího. Jsem rád, že se dotáhl přestup bývalého reprezentanta, který je ve věku, kdy tu ještě může bez problémů pár sezon odehrát," citoval web fcspartaktrnava.com slova kouče.

Role vůdce se nebojí. "Půl sezony jsem byl v Liberci, kde jsem měl okolo sebe taktéž mladé kluky. Mám s tím zkušenosti a těším se na to," přiblížil ostřílený defenzivní specialista, jehož nový klub mimo jiné ulovil i záložníka Samuelem Štefánikem, jenž naposledy působil v Ekstraklase.

"Po deseti letech v Česku jsem se chtěl upsat ambicióznímu mužstvu a Trnava je tím správným klubem," uvedl krátce po podpisu kontrakty sám zadák, který v úvodu pracovního týdne vyrazil s celým mužstvem na soustředění do Slovinska.

"Už jsem zdravotně v pořádku a pokud jde o reprezentaci, pokud hráč hraje dobře v klubu, pak se může bavit i o ní. Nyní to ale pro mě není podstatné, prioritou je pro mě Spartak," připomněl na fcspartaktrnava.com Štetina.

Pelta se dohodl s Rosickým na půjčce útočníka a na Střelnici se bude Horejšovi hlásit mládežnický reprezentant...

Zdroj: fcspartaktrnava.com