Slavii se zalíbil reprezentant Příbrami. Defenzivní univerzál zvládne zahrát až na třech postech

Slavii se zalíbil reprezentant Příbrami. Defenzivní univerzál zvládne zahrát až na třech postech

Slavia si plácla s mládežnickým reprezentantem Denisem Halinským z druholigové Příbrami. Osmnáctiletý obránce podepsal v Edenu tříletou smlouvu.

Halinský se však do přípravy připojí s Vlašimí, kde stráví minimálně podzimní část. „Na Vlašim se těším strašně moc, protože mám rád nové výzvy, hráči tam jsou skvělí. Bude tam velká konkurence, na to se taky těším,“ neskrývá nadšení nadějný stoper pro klubový web slavia.cz.

Ve druhé české nejvyšší soutěži si připsal už 27 startů. „Příbram mi dala šanci nakouknout do dospělého fotbalu, za což jsem moc rád, protože mi to dalo hrozně moc. Hrál jsem se skvělými hráči, nasbíral nějaké zkušenosti, ale ještě jich musím hodně přidat,“ pokračoval.

Odchovanec Příbrami zvládne zahrát stopera, krajního obránce, ale i šestku. „Na hřišti se cítím nejlépe na pravém stoperu, ale určitě dokážu zahrát víc pozic. Hrál jsem i šestku, defenzivního záložníka a pravého beka, takže nemám problém střídat pozice,“ má jasno defenzivní univerzál, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

„Fotbalový vzor ze zahraničí je Matthijs de Ligt, ale ve Slavii se mi strašně líbil Simon Deli, to byl pro mě nejlepší stoper,“ uzavřel pro web slavia.cz Halinský.

Zdroj: slavia.cz