Nový sportovní manažer Sparty? Priskeho neznal a na dosavadních letních přestupech se nepodílel...

Nový sportovní manažer Sparty? Priskeho neznal a na dosavadních letních přestupech se nepodílel...

Nový sportovní manažer Sparty Tomáš Sivok nedávno zahájil svou druhou funkcionářskou misi a po někdejší štaci v Dynamu České Budějovice nyní bude na očích ještě více...

Jak by srovnal předchozí práci na Střeleckém ostrově s tou současnou na Letné? "Je to úplně jiné. V Dynamu jsem se snažil dát do kupy mládež, akademii, jezdit se dívat na zápasy mládežnických týmů, komunikovat s jejich trenéry. Ve Spartě mám na starost jen áčko, jedu trenérský a hráčský model, který s nimi absolvuji. Hlídám, aby celý proces fungoval. Starostí tedy nemám tolik jako v Dynamu, ve Spartě je mnohem větší dělba práce," objasnil v rozhovoru pro magazín Gól osmatřicetiletý exreprezentant

Na co vše v Generali Česká pojišťovna aréně dohlíží? "Mám zodpovědnost za trenéry, realizační tým a hráče áčka, aby fungovala kabina, jinak není možné pomýšlet na týmový úspěch. Dohlížím i na tréninkový proces mančaftu i na trenéry, aby byli trošku pod tlakem. Na lavičku asi chodit nebudu, ještě jsme se o tom ani nebavili, ono by tam nejspíš nebylo ani místo. Z tribuny to přece jen člověk vidí jinak. Tomáš Rosický se nyní věnuje hodně věcem kolem přestupů, snaží se dostat alespoň na část nějakého tréninku, ale nemůže se rozpůlit. Proto budu já dávat zpětnou vazbu vedení klubu. Na hráčích, kteří do Sparty už přišli, jsem se nepodílel, ale budeme mít ještě nějaké sezení, jaké posily případně přivést. To byla i jedna z mých podmínek, že bych chtěl v tom mít poradní slovo, i když to rozhodující má "Rosa“ jako sportovní ředitel. Samozřejmě do toho bude mluvit i trenér. To se týká i odchodů ze Sparty. Protože oba vidíme tréninkový proces, jak se v něm hráči jeví a jak pracují, takže naše názory „Rosa“ vyslechne, bude to pro něj, myslím, i jednodušší pro rozhodování," přidal na webu gol.cz bývalý střední obránce Udinese, Besiktase, Bursasporu i Maccabi Petah Tikva.

Vzdálenost mezi Hlubokou nad Vltavou a Prahou podle něj není tak hrozná. "Uvidíme, jak to půjde skloubit. Chci práci ve Spartě dávat 200 procent, dvakrát v týdnu zajedu domů, nebo když jsme měli volný den. Během prázdnin to bude jednodušší, než když děti chodí do školy. Musí si to prostě časem sednout. Pro děti by bylo okamžité stěhování složitější, protože bychom je vytrhli ze známého prostředí, my s manželkou jsme zvyklí cestovat. Asi to případně budeme řešit v zimě nebo až za rok v létě," ozřejmil na gol.cz čtvrtfinalista Eura 2012.

A co Brian Priske? "Čeští trenéři jsou také dobří, ale od těch zahraničních si člověk může vzít spoustu nových věcí a poznatků, které mají ze svých zemí a z vlastní práce. Briana jsem neznal, myslel jsem si, že přijde spíš trenér z Německa. Probírali jsme všeobecně, co by měl nový kouč Sparty měl mít, jakým způsobem by měl pracovat a jakým stylem hrát, protože náročnost nejen kondiční, ale i herní je v současném fotbale vysoká, totéž platí i o využívání technologických dat. To všechno musíte používat, pokud chcete být úspěšní, musíte do toho také investovat nemalé prostředky," uzavřel na portálu gol.cz Sivok, který byl v rámci sebevzdělávání také na návštěvě u Jaroslava Drobného v Bayernu Mnichov, aby na vlastní oči viděl spolupráci bavorského áčka s béčkem.

Viking Stavanger prostě musíme vyřadit, hlásí Sivok. S čím se podle něj bude muset Sparta porvat?

Zdroj: gol.cz