Dynamo se pochlubilo novým slovenským křídlem, Švece potěšilo, když si ho Weber nastudoval...

Dynamo se pochlubilo novým slovenským křídlem, Švece potěšilo, když si ho Weber nastudoval...

Dynamo České Budějovice přivítalo na Střeleckém ostrově posilu do ofenzivní řady, jíž se stal jednadvacetiletý Slovák Jakub Švec.

Bývalý kmenový hráč Dunajské Stredy, který minulou sezonu hostoval v Liptovském Mikuláši, se na nové adrese upsal na následující dvě sezony.

Slovenskou prvoligovou branži tak opustil po 77 vystoupeních a 11 brankách. Proč zvolil právě Dynamo? "Agent mě doporučil novému trenérovi a poté se to všechno upeklo. Trenér si mě nastudoval a měl o mě i s vedením klubu zájem, což mě velmi potěšilo a hlavně to rozhodlo, proč jsem si vybral České Budějovice. Je to první česká liga, což mě zaujalo, navíc má tento klub velikou historii, hráli tu velcí hráči, jsou tu skvělí fanoušci, výborné zázemí. Těším se na to," uvedl na stránkách dynamocb.cz mladík.

Jaké byly jeho první pocity? "Vypadá to tu jako rodinný klub. Stadion pěkný, to samé zázemí, takže zatím skvělé. Česká liga je úrovní daleko kvalitnější než slovenská. Chci pomoct hlavně celému týmu k co nejlepšímu umístění, dostat se opět aspoň do té střední části a vyhnout se záchraně a prosadit se tu," uzavřel na webu dynamocb.cz hráč, který může operovat na pravé i levé straně záložní řady.

V černobílém trikotu bude moci nový spoluhráč Zajíce, Škody, Hory a spol. debutovat v úvodu července proti Dukle.

Nahoře mě drží trénink, přiznává Petržela. Svědík by mu klidně ulevil, ale veterán této možnosti ještě nevyužil...

Zdroj: dynamocb.cz