Velký návrat v Bundeslize. Götze se upsal na tři roky Frankfurtu

Velký návrat v Bundeslize. Götze se upsal na tři roky Frankfurtu

Vítěz světového šampionátu a bývalý útočník Borussie Dortmund a Bayernu Mnichov Mario Götze hlásí návrat do Německa. Do nedávna ještě fotbalista nizozemského Eindhovenu se připojil k vítězi Evropské ligy Eintrachtu Frankfurt.

Pětinásobný šampion Bundesligy, který se proslavil vstřelením vítězného gólu Německu ve finále mistrovství světa ve fotbale 2014 se v Deutsche Bank Park dohodl na podmínkách tříleté smlouvy.

Supertalentovaný ofenzivní záložník, který nedávno oslavil teprve 30 let nastřílel v posledních dvou sezónách za PSV 18 gólů k nimž za 77 odehraných zápasů přidal 18 i asistencí. V Nizozemsku působil od října 2020 poté, co opustil Borussii Dortmund.

„Jsem neuvěřitelně nadšený z toho, že se připojím k Eintrachtu Frankfurt,“ nechal se Götze slyšet na klubovém webu nového chlebodárce. „Tento klub udělal pozoruhodný pokrok a vydal se na vzrušující a ambiciózní cestu, na které je nyní mohu doprovázet. Od stadionu přes fanoušky až po město, vše je jen podle mého gusta. Moc se těším na svůj návrat do Bundesligy, stejně jako na šanci zahrát si Ligu mistrů,“ těší vítěze mistrovství světa 2014.

Götze debutoval v Bundeslize pod Jürgenem Kloppem v BVB již v roce 2009, v roce, ve kterém také získal medaili Fritze Waltera za vynikající výsledky za své projevy na mezinárodní mládežnické úrovni. Útočník s hypnotizujícími schopnostmi, rodák z Memmingenu, byl jednou z mnoha mladých hvězd, které rozzářily Westfalenstadion, když Die Schwarzgelben v letech 2010 až 2012 vyhrál po sobě tituly v Bundeslize a ligový a pohárový double. Ve svém prvním působení v klubu Götze skóroval 31krát ve 116 zápasech.

Götze skóroval 17krát v 63 zápasech seniorů za Německo od svého debutu jako tehdy nejmladší německý reprezentant od Uwe Seelera v listopadu 2010. Jeho vítězný gól v prodloužení proti Argentině ve finále mistrovství světa 2014 z něj udělal vůbec prvního náhradníka, který produkoval. vítěz v hlavní roli turnaje.

„Mariovy technické schopnosti výrazně pomohou naší hře, zvláště když budeme v držení míče proti hluboko bránícím soupeřům,“ těší příchod ofenzivního fotbalisty i sportovního ředitele Frankfurtu Markuse Kröscheho. „Své přednosti navíc dokáže předvést prakticky na jakémkoli útočném postu, což nám dává ještě větší taktickou variabilitu. V neposlední řadě přináší dlouholeté zkušenosti na nejvyšší mezinárodní úrovni,“ dodal Krösche.

Zdroj: eintracht.de