Sotva Realu nevyšel Mbappé, už v Madridu údajně plánují příchod Haalanda

Sotva Realu nevyšel Mbappé, už v Madridu údajně plánují příchod Haalanda
BÍLÝ BALET

Sotva španělskému Realu Madrid nevyšlo klovnutí Francouze Mbappého, už mají na Santiago Bernabéu v úmyslu přivést jinou megahvězdu. Bílý balet má totiž údajně v plánu aktivovat přestupovou klauzuli ve smlouvě Erlinga Haalanda s Manchesterem City. Ta vstoupí v účinnost v roce 2024.

Zástupci „The Citizens” přednedávnem uspěli vítězstvím v boji s evropskou konkurencí o norského reprezentanta Erlinga Haalanda. Aktuální mistr Anglie získal vycházející hvězdu z Borussie Dortmund za cenu 60 milionů eur, protože právě taková přestupová klauzule byla zahrnutá v jeho smlouvě s tímto německým klubem a vázala ho do konce sezóny 2026/27.

V Manchesteru City panuje obrovské přesvědčení, že norskou hvězdu přivedli na vícero sezón. Ani samotný Haaland nevylučuje, že stráví podstatnou část své kariéry na Etihad Stadium, ale zároveň se v případě neúspěchu v Premier League chrání tím, že do nové smlouvy zahrnul klauzuli, která mu umožňuje předčasně se rozloučit s „The Citizens” za 150 miliónů eur od druhé poloviny roku 2024.

A novináři španělského deníku AS jsou přesvědčení, že právě této klauzule, která se objevila ve smlouvě středního útočníka s „The Citizens”, chce využít „Bílý balet“, jehož představitelé ještě před několika týdny věřili, že se jejich novou akvizicí stane Kylian Mbappé, který snad z dlouhodobého hlediska bude i nástupcem Karima Benzemy. Mladý francouzský reprezentant velmi dlouho přemýšlel, zda nabídku španělského velkoklubu přijmout, ale nakonec se rozhodl zůstat v PSG, kde mu nabídli skvostné podmínky.

A jelikož Florentino Pérez neodpouští, začalo se ve Španělsku spekulovat právě o plánech s Haalandem. Ten by se tak mohl stát přirozeným nástupcem Benzemy před začátkem sezóny 2024/2025.

K realizaci takoví dohody je samozřejmě zatím velmi dlouhá cesta a její úspěch bude záviset i na tom, jak moc se Norovi bude v Anglii dařit a zda bude mít Real Madrid vůbec potřebné finanční prostředky na to, aby norského reprezentanta získal a udržel. Boj ovšem bude zajímavé sledovat…

Zdroj: as.com

Fotbalisté Sigmy vyběhli v přípravě poprvé na hřiště. Jílek doufá ve zvládnutý start sezóny

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.