Díky Zlínu jsem se stal mužem, kterým jsem dnes, říká Conde, jehož příběh bude pokračovat u mistra švýcarské Superligy

Díky Zlínu jsem se stal mužem, kterým jsem dnes, říká Conde, jehož příběh bude pokračovat u mistra švýcarské Superligy

Guinejský reprezentant Cheick Conde už nebude oblékat zlínský dres a loučí se i s celou Fortuna:ligou, v rámci níž během 65 vystoupení neskóroval a připsal si jen tři asistence.

Dynamického středopolaře s minulostí v Táborsku, který strávil v Baťově městě dvě a půl sezony, vyzkouší úřadující šampion švýcarské Superligy FC Curych, jehož v létě čeká předkolo Ligy mistrů.

Na nové adrese podepsal kontrakt do roku 2026. "Se srdcem a hlavou plnou emocí, krásných vzpomínek, oficiálně odcházím z klubu po dvou a půl krásných letech, je čas se rozloučit. Chtěl bych poděkovat hlavně klubu za vše, co jsem se mohl naučit profesně i osobně. Pomohli mi růst ve světě fotbalu, a také díky nim jsem se stal mužem, kterým jsem dnes. Moc děkuji za to, že jste mě dali šanci ukázat, co ve mně je," napsal ve svém prohlášení webem fcfastavzlin.cz citovaný jednadvacetiletý mladík.

"Zlín navždy zůstane členem mé rodiny, která mě podporovala v dobrých i těžkých chvílích, všechny tyto, po vašem boku, byly nezapomenutelné a zůstanou v mé paměti. Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu, spoluhráčům, všem zaměstnancům klubu a samozřejmě i fanouškům, kteří mi projevovali velkou náklonnost, stejně jako všichni lidé pracující pro klub. Miluji vás celým svým srdcem. Toto je začátek mého nového příběhu," vzkázal na oficiálních stránkách svého bývalého zaměstnavatele Conde, jenž byl v uplynulém ligovém ročníku nejlepším hráčem ševců v počtu obranných soubojů, jichž podstoupil 478.

Nyní ho budou muset na zlínské Letné nahradit. "Je to zajímavý transfer a taky signál pro ostatní, hlavně mladé hráče, že se dá jít ze Zlína i do zahraničí. Když tomu dají všechno, cestu mají otevřenou," uzavřel na fcfastavzlin.cz Zdeněk Grygera.

Příprava Curychu již probíhá a již uprostřed týdne ho čeká již čtvrtý přípravný duel proti Viktorii Köln. Předešlé tři vystoupení přinesly tři výhry a to vše při skóre 21:2.

Slavia je pro mladé hráče z Nigérie vysněným týmem, hlásí Usor. Sor mu věří, Olayinka přichází s cennými radami

Zdroj: fcfastavzlin.cz